| elenaelly1234 a întrebat:

De unde iau ulei de ricin? Si. cam in cat timp imi cresc sprancenele sa fie lungi?. ca am facut o prostie si le-am facut scurte. si de o sapt nu m-am mai pensat. si vreau sa stiu cat mai trebuie sa astept sa merg la salon. Dau funda :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la farmacie poti lua uleiul de ricin.Si nu cred ca cu uleiul de icin iti va creste in timp record sprincenele. Uleiul de ricin se foloseste in scopuri farmaceutice.Nu cred asta.Incearca totusi.

| elenaelly1234 explică (pentru anonim_4396):

Nu ziceam asta. ziceam daca. poate ma ajuta putin. sa imi creasca mai repede :3

| anonim_4396 a răspuns (pentru elenaelly1234):

Posibil,ce sa zic.Eu unul nu am auzit ca ueiul de ricin sa actineze intr-un fel.In fine, incearca. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin il iei de la farmacie. Sunt si tubulete micute, la 3 lei unul.
Iti recomand sa iei, pentru inceput, un tubulet micut. Se zice ca uleiul asta favorizeaza cresterea firului de par, il intareste, dar la unele persoane actioneaza fix invers. Unii au spus ca a fost de folos, altii ca s-au trezit cu mai putine fire de par.

E foarte, foarte uleios; pune-ti pe degete putin si aplica-l pe sprancene, masand usor zona. Dar sa faci asta seara si fii atenta daca vezi vreo schimbare pozitiva sau negativa, in timp.

| elenaelly1234 explică (pentru anonim_4396):

Si daca sa zicem ca se intampla sa fie negativa, ce trebuie sa fac appoi? Ma rog. sa zicem. vreau sa fiu precauta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru elenaelly1234):

Nu mai folosesti.
Doar atat poti face. happy
Incearca si fii atenta. Eu, de exemplu, am avut probleme cu sprancenele, deoarece imi cadeau cam 5, 6 fire de par pe zi. Inainte nu ma confruntam cu problema asta si am aflat si eu de uleiul de ricin. M-am dat o singura data si am observat ca, in ziua urmatoare mi-au cazut mult mai multe fire. Am incetat sa ma mai dau laughing si totul a revenit la normal, Slava Domnului.

Incearca! Poate e bun pentru tine.