| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot descarca un ton de apel pentru craciun?

Răspuns Câştigător
| vinhotse a răspuns:

Atunci sper să te ajute asta: http://www.sergiucebotari.com/176884847

5 răspunsuri:
| Zoella a răspuns:

Prima dată te informezi ce melodie o vrei, o pui în telefon şi o faci ton de apel cu "ringtone editor pro".

| anonim_4396 explică (pentru Zoella):

Stiu asta.dar vreau sa ma ajutati voi cu o melodie, de unde pot sa o descarc. vreau decat instrumental nu si vocal.

| anonim_4396 explică (pentru vinhotse):

Multumesc mult

| vinhotse a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci sper să te ajute asta: http://www.sergiucebotari.com/176884847

| vinhotse a răspuns:

Bensound: peste 70 de melodii gata de descărcare. Utilizarea este limitată la proiecte personale, dacă vrem să le punem muzica pe cele profesionale sau pe Youtube va trebui să achiziționăm o licență.
Incompetech: muzică fără drepturi de autor. Licențierea Creative Commons prin atribuire este gratuită (atribuirea TREBUIE acordată pentru a face acest lucru legal), dar sugerează o donație de 5 USD ca bunătate. Dacă nu, putem cumpăra muzica cu 30 USD fiecare.
NewGrounds: Sunete și melodii experimentale pentru jocuri video. Intră aici numai dacă nu ai găsit ceea ce cauți, au muzică bună.
Dar ar trebui să fii atent la faptul că tonul de apel din iPhone este mai mic de 30 de secunde. Trebuie să-l tăiați la lungimea corectă. Iată un ghid despre cum să tăiați mp3 în Windows Media Player și sper că acest lucru vă va ajuta.

| vinhotse a răspuns:

Bensound: peste 70 de melodii gata de descărcare. Utilizarea este limitată la proiecte personale, dacă vrem să le punem muzica pe cele profesionale sau pe Youtube va trebui să achiziționăm o licență.
Incompetech: muzică fără drepturi de autor. Licențierea Creative Commons prin atribuire este gratuită (atribuirea TREBUIE acordată pentru a face acest lucru legal), dar sugerează o donație de 5 USD ca bunătate. Dacă nu, putem cumpăra muzica cu 30 USD fiecare.
NewGrounds: Sunete și melodii experimentale pentru jocuri video. Intră aici numai dacă nu ai găsit ceea ce cauți, au muzică bună.
Dar ar trebui să fii atent la faptul că tonul de apel din iPhone este mai mic de 30 de secunde. Trebuie să-l tăiați la lungimea corectă. Iată un ghid despre cum să tăiați mp3 în Windows Media Player și sper că acest lucru vă va ajuta.
https://www.leawo.org/tutorial/cut-mp3-files-on-wmp-1389.html?qa=1410