| IonutPetre12 a întrebat:

De unde pot sa comand un parfum si sa fiu sigur ca e placut si ma tine toata ziua la liceu?

2 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Daca il comanzi de pe netu nu vei sti cum miroase si poate dai banii pe unul care nu iti place.
Mai bine te duci personal si le testezi

| MagicOneT a răspuns:

Si parfumurile astea se impart si ele in niste categorii in functie de concentratie.

Eau de cologne - are concentratie mica de parfum, am avut si eu unul si tinea destul de putin, in general au preturi mai mici

Eau de toilette - cred ca este alegerea majoritatii barbatilor, concentratie medie, destul de intens si tine destul de mult, dar nu degaja un miros foarte puternic, doar daca mirosi de aproape.

Eau de parfum - are concentratie ridicata, mirosul este intens si tine mult. Eu acest tip folosesc, mai precis Sauvage de la Dior si persista destul de mult, 8 - 10 ore, ramane chiar si in haine mirosul, cred ca de ultima categorie ai nevoie.