| livia_twilight a întrebat:

Deci...alaltaieri am vorbit cu prietena mea cea mai buna la telefon si am intrebat-o daca vrea sa ne intalnim. ea era cu o fata mai mica decat noi, cu care isi pertecuse in mare vara, pe care o cunosteam si eu si ma cunostea si ea pe mine, si de aceea a intrebat-o pe ea prima inainte sa raspunda. ea zice da, iar prietena mea ma roaga sa imi aduc rolele.am ajuns la locul de intalnire, am mai vorbit deaoare ce nu me mai vazusem toata vara, apoi am vrut sa mergem pe faleza. fata fiind mai mica si-a sunat mama ca sa o intrebe daca are voie.mama ei nu a lasat-o dar noi am vrut sa ne ducem asa ca am hotarat cu ea sa ne lase sa ne ducem fara sa se supere si ea a acceptat. dar ieri fata era tare suparata, apoi mama pietenei mele a certat-o (pe prietena mea ), ca cu ea isi petrecuse intr-adevar toata vara, s. a. m. d.
Din toate astea prietena mea cea mai buna a hotarat ca eu sunt vinovata si s-a suparat
Credeti ca are vreun motiv?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Logica proasta duce la ceea ce psihologi numesc efectul domino
De la o ipoteza sanatoasa se formeaza concluzii gresite.Nu esti vinovata nici tu si nici prietena ta. Daca e tare suparata nu are decatwinking

5 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa va duceti undeva unde si prietena prietenei tale avea voie sa mearga deoarece aceasta sa simtit prost atunci cand ati hotarat cu ea sa va duceti fara ca ea sa se supere. Cu toate ca aceasta a spus ca nu sa simtit prost ea sa simtit exclusa. fundita?happy

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Eu cred că amândouă purtați o parte de vină. Dar desigur, ea mai mult! Tu ai greșit pentru că nu ai învățat-o de bine pe prietena ta, lasând-o să-și mintă părinții și să iasă din cuvântul mamei. Dar, pe de altă parte, nu ai tu obligația să-i porți ei grija. Ea e cea mai vinovată pentru că nu a ascultat-o pe mama ei. Nu tu porți marea vină, ci ea, pentru că nu a făcut ceea ce a zis mama ei. Nu prea are motiv să se supere, trebuia să decidă singură dacă e bine sau rău ceea ce face. Repet: e vina ei că nu a ascultat, nu ai obligația să îi porți grija. Explică-i că a ei e vina, nu a ta! Baftă!

| onlymeme a răspuns:

Pai dmne logic ca nu tu esti vinovatalaughing
ce treaba ai u?
odata ce ati intrebat-o si ea a zis ca nu se supara totul trebuia sa fie ok nu?
oricum, prietena asta a ta cea mai buna nu trebuia sa se supere pe tinestraight face, daca fetita mai mik era in grija ei, si chiar trebuia sa stea cu ea, ar fi trebuit sa refuze, zicand ca alta data poate, dar odata ce a acceptat sa vina, a fost decizia ei, nu ai obligat-o tu...
deci dupa parerea mea nu ai nicio vinathinking
asa cred eu, acum na, parerile sunt impartite.papawave

| ♥ αη∂яєєα a răspuns:

Buna!happy Eu cred ca amandoua ati gresit un pichee hee. Nu chiar trebuia sa o lasati asa balta Tu daca ai fii in locul ei cum te-ai simti? data la o parte nu? Iar cea mai buna prietena a ta nu ar trebui sa dea toata vina numai pe tine fiindca si ea are o mare parte din vina amandoua ati gresit la fel! Explicai! Incearca si sa-i ceri scuze la prietena ta maii micuta! bafta!:*

| Brianariri a răspuns:

Pai daca e a acceptat prietena tha nu putea sa ii explice mamei fetei aceleia... ce prietena buna ai a vazut ca este considerata vinovata si acum nu are pe cine da vina decat pe tine...nu prea imi place prietena tha asta! NU e vina tha! fata aia a acceptat sa mergeti decat voi doua de ce s-a suparat?