| Sweety_5674 a întrebat:

Deci, am citit academia vampirilor 1, 2, 3, 4 si ak urmeaza s citesc 5. Dar spuneti-mi ce parere aveti despre vol. 4, poate credeti c am luat`o razna dar am si planslaughing, si eu nu prea plang, adica mai deloc, dar pur si simplu ma captivat, parca traiam eu acolo in locul lui Rose, e chiar ciudat, dar ma durea sufletu`. Intrebarile mele sunt: voi ce ati simtzit cand ati citit vol. 4. Si sa imi descrietzi putin din vol. 5. Dau fundita la cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| scr8mby a răspuns:

Deci nu-s ce parere ai tu da eu la fel ca tine am plans la volumu 4 si nu-s de sa zic de volumu 5 da nu mi se parea sa interesant

| annaa_2997 a răspuns:

Pai eu abia ieri am terminat vol 3 Atingerea umbrei si azi ma apuc de vol 4 Juramant de sange; despre vol 5 Limitele spiritului l-am cumparat si pe acesta; sa-ti dau cateva detalii da? rose, lissa si eddie il elibereaza pe victor dashkov din inchisoare, dimitri este transformat la loc in dhampir, relatia dintre adrian si rose se intensifica, ajungand chiar sa faca dragoste, dar rose se razgandeste in ultima clipa, deoarece se teme sa nu ramana insarcinata, iar deznodamantul este unul plin de surprize:regina Tatiana este omorata, iar rose este acuzata de crima, deoarece inima reginei fusese strapunsa cu tepusa lui rose; eu abia astept ultimul vol 6 ULTIMUL SACRIFICIU sa aflu cine a omorat-o pe regina, cine se sacrifica, pentru ca a citit undeva ca rose si dimitri vor ramane impreunahappyte pop