| racuirina a întrebat:

Deci am crush pe cineva..Prima zi cand ne-am cunoscut a inceput sa imi placa de el, seara in aceesi zi mi-a zis ca ma place...am dormit la o prietena (crushul meu este vecinul ei), a doua zi acesta si-a facut iubita dar tot se uita la mine ca si cum i-ar placea de mine.Ce sa fac? Sa ii zic ca si mie imi place de el? si daca nu i zic ar trebuit sa incerc sa il despart de iubita lui?

Răspuns Câştigător
| Notmyaccount a răspuns:

Sper din tot suflețelul meu că nu ai mai mult de 13 ani (pentru ca doar asa e oarecum justificabila gandirea ta).
Draga mea,
un crush e un crush si o persoana cu care vrei sa fii impreuna e cu totul si cu totul altceva. Crede-ma ca ni vrei sa fii impreuna cu o persoana pe care ai cunoscut-o de cateva ore, asa cum spui tu ca s-a intamplat in cazul tau. Tu nu stii nimic despre baiatul ala. E atractie fizica. Doar atractie fizica. Cand e doar atractie fizica nu e bine. De-aia suntem oameni si nu animale, fiindca dezvoltam relatii ceva mai intense, profunde. "Dragoste la prima vedere" o sa spui, iar eu o sa rad, pentru ca imi e clar ca nici tu nici el nu aveti habar de dragoste, cum de fapt prea putini dintre noi avem habar. Daca era dragoste, el nu isi facea o iubita la nici o zi dupa ce ti-a zis ca te place. Iti dau un sfat, pe care in mod normal trebuia sa ti l dea mama ta, dar aparent nu a facut-o: nu pica la picioarele baietilor, nu ii lasa sa stie cat de mult ii placi pana cand nu esti sigura ca si ei te plac cel putin la fel de mult, mai ales cand ai de-a face cu golanasi din-astia care azi umbla cu una, maine cu alta. Nu fi fraiera, nu fi si tu o fata de pe o lista interminabila cu multe alte fete. Fii demna!
Si iti mai dau un sfat pe care din nou mama ta l-a omis: Niciodata, dar niciodata, nu vei pitea sa iti cladesti propria fericire pe nefericirea altcuiva.
Nu conteaza ca ai 13 ani sau 30, sunt reguli pe care trebuie sa le stii, daca vrei sa cunosti fericirea intr-o buna zi.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bă da voi părinți să vă învețe un minim de bun simț chiar n-aveți?

| Andreeush a răspuns:

Și ți se pare ok un băiat care îți spune că te place iar a doua zi umblă cu altă fată?
Fii serioasă, nu câștigi nimic dacă îi despărți, o să plățești exact la fel ca acea fată, după un timp o să te lase pentru alta.

| Anonima163333 a răspuns:

Spune-i ca il placi apoi mai vedeti.