| davidwarner a întrebat:

Deci...am cumparat niste rame foto cu dimensiunile de 17.5*12*5. Cand modific marimea pozelor pe net, acestea apar foarte mici. Va rog sa ma ajutati, cum sa fac sa modicic corect dimensiunea fotografiilor?

1 răspuns:
| REDSQ a răspuns:

Editand poza in photoshop. New project -> apoi alegi dimensiunea fotografiei in functie de rezolutia ramei foto (de ex. 800x480) si salvezi apoi noua poza si o pui in memoria ramei foto. Simplu. Insa e bine sa iei fotografii cu rezolutie cat mai mare peste 1024x768 ca sa fie clare cand le maresti