| Shnitzy1324 a întrebat:

Deci am nevoie de un raspuns rapid.
Sa inceput menstruatia, si mine matusa mea are nunta, se poate sa intru in biserica? Ea mi-a zis ca da, doar ca sa nu sarut icoanele. Ce parere aveti?
ps: dar pe teritoriul bisericii? e pacat?

6 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Am auzit și eu chestia asta, că n-ai voie să intri în biserică, așa era pe timpuri, dar mi se pare o prostie.

| dincolodevise a răspuns:

Nu e pacat.mergi linistita.

| UPT a răspuns:

Cat de credincioasa esti? Mergi in fiecare zi la Biserica? Dar in fiecare Duminica? Nu cred...
Daca vrei sa stii cu adevarat ce si cum, Mergi pana la biserica, roaga pe femeia de la lumanari sa cheme preotul afara, si vorbeste cu el. Spune-i ce si cum, si el iti va spune sigur ce si cum.
Oricum, daca este pentru o cauza nobila, eu zic ca Dumnezeu iarta!

| sweetyana a răspuns:

Nu nu e cred ca e

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Pai eu stiu ca nu ai voie sa intrii in biserica thinking
Acum depinde de tine cum vei face big grin
Dar poti sa stai si afara [cred big grin]
Fundita?batting eyelashes

| jeleu_3231 a răspuns:

Mie mi se pare o porcarie. Cum a ramas cu " Dumnezeu nu a respins pe nimeni"?