| MrsDraguttza a întrebat:

Deci am o colega in clasa, o cheama Cristina si are 14 ani
Si nu stim prea multe despre ea decat ca desi familia ei are bani, arinti cumpara tigari si bautura asa ca biata fata si soar ei vin fara mancare la scoala, stau si ne cer laptele mereu
Eu il dau pentru ca mi-e mila
Si am vrut sa fiu buna cu ea, sa o ajut la teme, la lectii, etc
I-am dat meditatii ( fara bani binenteles) insa niciodata nu era atenta cand ii explicam
Oricum cum am devenit prietene ( nici bff dar nici inamice, undeva intre )
Si atunci mi-a trimis bletele in care spunea ca o bat parintii acasa si ca nu are ce manca, ca bea doar lapte mereu
Mi s-a facut asa de mila si i-am aratat mamei biletul si mama imi dadea in fiecare zi sandwich-uri pentru ea si cateodata bani sa-i cumpar mancare
Am procedat asa si eu si o colega gabi care i-a dat haine si incaltaminte
Intr-un fel toti eram prietenosi cu ea
Paan cand a inceput sa ma enerveze
Voia sa ma rasplateasca si se tinea toata ziua dupa mine
Ma lua in brate si mie nu imi placea pentru ca voiam sa mai stau si eu cu altcineva
Si in baie venea dupa mine
Este asa saraca ca nici absorbante nu isi ia ( saraca! )
Ii dam noi fetele
Asa si intr-o zi se certa cu o alta fata cine sa inchida clasa ( avem un coleg care detine cheia ) Cristina voia ea desi era de datoria acelui elev cu cheia
Atunci eu care sunt cu disciplina am intervenit si i-am zis Cristinei ca nu este treaba ei
Atunci ea m-a dat dracu ( urat!)
M-am suparat pentru ac eu eram buna cu ea si ez m-a dracuit pentru o cheie stupida
Oricum am trecut peste pentru ca nu imi sta in fire sa ma supar pe cineva
Peste cateva zile am aflat ca ea intretinuse relatii sexuale cu un adult din sat
Nu am crezut dar am avut dovezi
Chiar ea a recunoscut
Apoi la scoala luni marti miercuri si joi i-a fost rau si a plecat mereu mai devreme
Nimeni nu stia ce e cu ea
Oricum vineri a lesinat
O colega o ducea acasa si ea a lesinat chiar in fata cancelariei
Au chemat salvarea etc si au dus-o la spital
Are anemie
Dar l-a spital s-a aflat si ca ea ( care are 14 ) a facut un avort
A recunoscut ea si verisoara ei majora care a dus-o
Asa cum am zis eram prietenoasa
Asa ca am luat-o la un coleg acasa unde sambata se organizeaza joculete, cantam, facem concursuri
Ne intalnim mai multi copii si ne distram
Avem prajituri, suc, etc
Si mama chiar m-a pus sa-i dau un nou testament
Chestia e ca, cu cateva zile dupa eram in curte la mine si cum din curte se vede la o statie de autobuz unde se strang copii am vazut-o pe ea care statea cu un adult ( care se stie despre el ca a facut multe infractiuni printre care si viol ) si era cu el, stateau imbratisati, era cu el de mana
Au vazut-o si parintii si mi-au interzis sa mai stau cu ea
Si de ex.cand venim de la scoala si trecem pe langa un grup de adolescenti ea se ascunde de ei sau uneori ne spune ( vai, uite ala mic nu lucreaza sambata dar cel mare are liber joi Celalalt s-a despartit, blablabla etc )
Uneori am intre de unde le stie
Toti din sat o stiu drept o C***a ( scuze de expresie )
Dar cand e cu mine nu se comporta asa, plange ca e bolnava la rinichi dar parintii ei mi-au spus ca nu este asa
Ca au fost al control si nu avea nimic
Eu ce sa cred?/
Nu stiu exact daca are vreo logica tot ce am scris dar simteam ca trebuie sa spun cuiva
Tin chestia asta de mult timp
Oricum prietenia cu ea s-a anulat
De fata cu noi in clasa si cu baietii isi ridica bluza in sus, isi da jos pantalonii
Wow
Acumca am scris toate astea si le-am citit, chiar ca eram o naiva

Acum, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Ryuuzuka a răspuns:

Wow thinking ...Deci nu stiu ce sa cred thinking Mda, dupa parerea mea cred ca numai te foloseste fiindca a vazut ca o iei in serios. Din cate vad spui ca ar fi fost vina tatalui.Hm thinking dar te-ai intrebat ca poate ei i-ar fi placut sa practice aceste lucruri si nah ar fi dat vina pe el, dar mi se pare ciudat ca se ascunde de acei indivizi. Poate este adevarat.Dar nu ai vazut ca si ea o cauta? ..Sau incidentul acela cu cheia.Sincer nu a fost frumos din partea ei! Nici eu nu sunt o fire care se enerveaza repede, dar stiind ca tie chiar iti pasa, te implici in problemele sale de la o problema asa banala cum ar fi cheia sa vorbeasca asa? A profitat de tine, de bunatatea ta. Trebuie sa fii atenta cand iti alegi prietenii happy Oricum dupa cate vad respectivele incidente din clase cum ca si-ar ridica bluza de fata cu baietii, cum am mai mentionat si mai devreme nu poate fi doar din cauza tatalui ei, ci doar pentru placerea-i proprie..Nu cred ca ar fi bolnava cu rinichii. Poate fi doar o scuza pentru a-i pune pe parinti intr-o postura urata.

| MrsDraguttza explică (pentru Ryuuzuka):

Daa... cam asa m-am gandit si eu...
Dar m-am invatat minte

7 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Cred ca face pe nevinovata, dar sa stii poate e saraca, na-re bani, si daca s-a apucat si de plans eu zic ca nu minte cu situatia financiara, imi pare rau pentru ea, ca nici bani de absorbante nu are asa cum ai spus mai sus
Poate a trecut prin perioade grele, poate are ceva cu capu :l, odata ce a ramas insarcinata, poate a fost violata v-ati gandit? de acel satean daca tot sta cu unu care face infractiuni, violuri asa mai departe
Cred ca duce o viata gre.thinking nu stiu ce sa zic, dar e de la tara? Daca da nu cred ca stie sa se poarte odata ce-si ridica bluza si isi da jos pantaloni in fata clasei, mi se pare oribil, dar ai facut bine ca ai ajutat-o sunt situatii ca ea o gramada.
Eu as fi vorbit cu clasa in locul tau sa puneti mana de la mana sa o ajutati, chiar daca umbla cu un violator, odata ce a marturisit ca nu are ce manca, cred ca e adevarat nu cred ca ar avea motive sa minta
Sper ca te-am ajutat.:d:*

| AnaMaria1453 a răspuns:

Contacteaza protectia copilului pentru a afla ceva sa faca o investigatie amanuntita...

| MrsDraguttza explică:

Scuze, tot ce mai stiu despre ea este ca tatal eia devarat tine la ea dar tatal ei vitreg ( cel cu care sta in casa ) o bate mereu si uneori chiar el o trimitea la multi indivizi
Cand trecem pe langa acei " indivizi " se ascunde pe langa noi
La scoala poarta numai haine fff indecente
Bluze decoltate, fuste mini

Si sta cu toti baietii
Daca era obligata de tatal ei macar la scoala se abtinea dar ...nu cred ca e asta
Oricum noi colegii am implicat-o mereu in toate activitatile chiar daca nu punea bani sau asa ceva
Si toti ii suntem prieteni dar sincer, nu cred ca merita
Tata ei adevarat care sat in Spania vrea sa o ia la el pentru ca tine f mult la ea, dar nuo lasa mama ei

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu tot ce a zis barbiiiiiiiiiiieeee se folosea de toata clasa ai zis ca parinti ei sunt bogati a profitat de toate a plans atunci ca sa fie crezuta dar ai vazut ca parinti ziceau ca nu are nimic la rinichi genul acesta de copil este un copil cu care parinti nu vorbesc prea mult cu el si acolo inventeaza tot felul de chesti

| Corina_5887 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbeasca cineva cu parintii ei pentru ca ei sunt responsabili de aceasta copila, insa nu tu pentru ca iti poti crea probleme foarte mari. Sunt impresionata ca ai ajutat-o si daca poti fa-o in continuare, dar evita sa mai stai pe langa ea pentru ca iti poate aduce probleme. Si ar fi bine sa purtati o discutie cu ea in privinta prieteniei dintre ea si indivizii dubiosi de acolo, iar pe acel infractor nu inteleg de ce nimeni nu l-a raportat la politie.

| edu4 a răspuns:

1: ai scris foarte mult (dar nu asta conteaza) 2:tu ai fost foarte buna cu ea si daca cineva este atat de bun/a cu tine nu trebuie sa-i intorci favoarea si sa tsai mereu langa el iar daca te-a certat a fos intr-uun mod bun si a facut-o ca sa te ajute aum ai procedat tu! 3:tu nu ai fost de vina cu nimic parintii tai daca au aflat asta (ca are 14 ani si ca a facut avort etc.) trebuie sa o lasi in pace daca ea vrea sa faca asta las-o nu este bine sa te bagi in viata ei daca chiar vezi ca faec ceva EXTREM DE RAU bineinteles ca vie interveni dar daca faec ceva care sa nu fie chiar asa de rau sa stii ca e viata ei si tu nu ai ce te baga oricum in povestea asta tu ai fost excelenta : ai ajutat, ai inteles problemele, ai incercat, si ai pierdut lupta(pentru ca ea nu a vrut sa o mai ajuti in viata ei sexuala), si ai invins in acelasi timp deoarece ai ajutat o fata si nu ai vrut nimic la schimb dar daca ea nu vrea sa aiba ajutorul tau si crede ca e mai bine asa ar trebui sa o lasi ca dupa aceea sa vina la tine si sa-ti spuna: IMI PARE RAU CA NU TE-AM ASCULTAT! 4: acum chiar cred ca sunt naiv ca am scris atat 5:funda pls