| JelLy_3370 a întrebat:

Deci, am o noua poveste:de ceva timp, in pauza clasa mea sta cu o clasa de a 8, si stau si eu cu ei, si la inceput cand am iesit afara, un baiat tot imi punea piedica(o data s-a intamplat sa ma alerge pe coridor pana ce am ajuns aproape de clasa mea), o data stateam in pricioare si el l-a dat pe baiatul care statea langa el la o parte si mi-a spus sa ma asez langa el, si ma tot privea(ciudat, daca pot spune asa)si am vorbit cu el pe mess, ne-am inteles foarte bine.si a inceput sa`mi placa de el.eu si o prietena i-am pus o porecla sa putem vorbi despre el de fata cu el fara sa`si dea seama.prietena mea i-a spus ca-mi place de el(eu stiind ca va face asta), nu a reactionat in nici un fel a zis ca si lui ii place putin de mine.totul a continuat bine, dar a inceput si prietenei mele sa-i placa de el, toty 3 ne intelegem super, un coleg de`al lui acum vreo saptamana ma tot alerga, imi spunea ca ma iubeste, ma lua in brate si chesty din astea(dar mie nu`mi place de el ca e genul de baiat care se da la mai multe fete)dar in timpul in care eu stateam cu acest baiat, baiatul care`mi placea mie nu ma baga in seama, am incercat sa ma indepartez decel ce se dadea la mine.si totul bine a inceput din nou sa`mi vorbeasca, intr-o zi m-a luat in brate sa ma duca afara, ma lua de gat si ma tinea langa el.etc.o data a invitat`o pe prietena mea la un meci dar i-a spus ca daca vine sa ma ia si pe mine, si ia trimis mesaj si pe telefon spunandu-i sa vina dar sa ma ia si pe mine, acum o colega de`al lui cu care ma inteleg foarte bine a vorbit cu el si i-a zis ca-mi place de le si ca as vrea sa fiu cu el(exagerand putin)si el nu a spus nimic dar reactia lui ma c`am deranjat(poate exagerez si eu acum)a dat intr-un fel si cap ca si cum"Ce`mi pasa mie ca ma place!"sau ceva de genu`. multe persoane imi spun ca poate ma place, unele ca au vorbit cu el si a zis ca sunt draguta si din aste, ca sa incerc sa vorbesc cu el(si asta vreau sa fac dar nu prea am cand ca ma pe mess nu prea stau si la scoala mai putin vorbim desprea asta, si am vazut ca in ziua in care a aflat ca il plac de la colega lui nu mi-a vorbit, nu stiu de ce si eu nu stiu ce sa fac, acum nu imi mai place asa taresi nici prietenei mele. dar tot nu-l pot uita... puteti sa`mi dati niste sfaturi? fundita

Răspuns Câştigător
| RoRoxana a răspuns:

Deci... Din povestea ta reiese ca tipul se cam joaca cu nervii tai! Daca el e indiferent cu tine, tu de ce sa fii mai prejos? Fi si tu indiferenta sa vada ca doarewinking. Daca in ziua in care acel tip te-a luat in brate el nu a mai vorbit cu tine inseamna ca ii pasa si ca nu ia picat prea bine deci... te place. Daca va continua tot in acest fel nu are rost sa te mai ascunzi dupa degetelul mic sau sa trimiti pe altii drept"posta" sa-l intrebe sau chestii d genul.Intr-o zi cand va veti intalni din nou ia-l de o parte si spune-i tot ce simti. Spune-i ca tu nu esti o marioneta sa te invarta cum are el chef ba te baga in seama ba nu.Sa-ti spuna o data verde in fata tot ce are de spus ca tu nu ai de gand sa stai dupa elwinking! Fi tare in gura, nu te lasa calcata in picioare pentru ca o sa ai de pierdut in viata:*.

Sunt sigura ca o sa te descurci! Te pup:*

4 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Moama complicata poveste...de ce nu incerci sa te dai bine pe langa el si sa-l faci sa te placa, povestea mea seamana exact cu a ta numai ca lui i-a placut primul de mine si noi am fost si impreuna si acum suntem despartiti nu stiu te-ai gandit ca poate este mai timid si te place si el da nu are curajul sa recunoasca? acum poti sa incerci sa nu-l mai bagi si tu in seama si sa vezi cum reactioneaza...nici nu stiu ce sa-ti spun mai mult de atat.Bafta si sa speram ca te-am ajutatbig grin

| noktambul a răspuns:

Acum nu iti mai place asa de mult (sau ti se pare ca nu-ti mai place) pentru ca el nu iti mai acorda atata atentie. El nu iti mai acorda atata atentie pentru ca aflat ca iti place de el si s-a cam fastacit! Fa tu primul pas si intra in vorba cu el sau intra pe mess sau trimite-i un mail. Ai de pierdut doar daca nu o faci. Curaj!

| Angelixa a răspuns:

Uital si gata daca te respige respingel si tu nu se termina viata daca nu esti cu el mai sunt baieti pe planeta fii tare s-a vina el la tine nu tu la el! funda te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asta se numeste REMEDIUL MAIA: il plaki te duci la el, il sarutzi si happy end. daca nu ii arati ca il plaki o sa'si piarda interesul si tot asa.in felul asta ii arati ca il plaki si el o s se blocheze (ca toti baietii) si apoi te va saruta din nou(daca te place cu advrt) fuditzza?love struck