| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema eu sunt la antrenamente de kickbox si unu care eu nu pot sa il sufar sub nici o forma vrea sa vina cu mine la antrenamente nu stiu cum sa fac sa il conving sa nu vina i-am spus ca e un sport dur ca e scump etc ce sa fac?

1 răspuns:
| Mondo a răspuns:

KickBox nu este pentru ori si cine. happy Explicai in primul rand efortul depus pentru un asemenea sport. Asta daca doresti sa dobandesti performante ridicate. Eu am practicat KickBox 4 ani / FullContact 2 ani etc. Explicai faptul ca este foarte usor sa iti rupa piramida nazala, explica-i durerile care sunt suportate atunci cand ai un adversar pe masura. Povesteste-i cum un om care practica accest sport intr-unul dintre meciurile sale din pricina unei lovituri foarte puternice in coloana lombara si de la impactul cazaturi si-a distrus coloana si a ramas paralizat.