| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema. Fostul meu prieten ma suna incontinuu, parintii au zis sa nu mai iau legatura cu el, dar i-am mai raspuns, i-am zis sa ma lase in pace, dar nu se lasa. Acum suna cu numar ascuns. Ai mei au zis sa le dau lor telefonul daca mai suna, dar ma gandesc ca o sa creada ca eu il caut, si iar o sa iasa panarama. Nu stiu ce sa fac, cum sa rezolv situatia. Funda pentru cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Undal a răspuns:

E alegerea lui sa te sune, sa incerce...si e alegerea ta daca raspunzi si insistenta lui sau nu.Din punctul meu de vedere cea mai buna solutie este sa nu ii raspunzi, asa ii vei da sansa sa te uite, si ii vei arata ca esti serioasa in privinta despartirii voastrehappy

| IceCreamDoll a răspuns (pentru Undal):

Da, dar mai este ceva. Ai mei se pot duce la reteaua de telefonie si pot afla daca m-a sunat, pentru ca eu am zis ca nu a mai sunat.

| Undal a răspuns (pentru IceCreamDoll):

De ce te-ar verifica ei astfel?

| IceCreamDoll a răspuns (pentru Undal):

Pentru ca nu au incredere in mine... tot din cauza lui.

| Undal a răspuns (pentru IceCreamDoll):

Uite sfatul meu. Sper sa te ajute si in felul asta sa recastigi increderea parintilor tai.Increderea ai pierdut-o tu si nu prietenul tau...si tot tu trebuiesa o castigi inapoi. Fii sincera.Mergi la parinti si spune-le adevarul, ca el te a mai sunat si ca nu te-ai putut abtine si i-ai raspuns, si ca ti-a fost frica si rusine sa recunosti asta.Nu are sens sa te temi, si sa te ascunzi de nimeni in lumea asta, nici macar de parinti.Ai dreptul sa fii exact cum esti, cu slabiciuni si puncte forte.Ai tu incredere in tine in primul rand, si apoi vor avea si eihappy Oricat ai gresi, esti puternica si vei putea face intotdeauna din ce in ce mai bine absolut orice iti dorestihappyAi grija de tine.Cum te simti tu cu tine, atunci cand inchizi ochii sa te culci, sau dimineata cand te trezesti si te privesti in oglinda, este cel mai important lucru.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca cu vorba nu ai ati putut reglementa situatia, te sfatuiesc sa iti schimbi numarul si sa ai grija cui il dai, sa nu il afle din nou!

| SoDraW a răspuns (pentru anonim_4396):

Lucrul acesta l-am spus si eu...

| anonim_4396 explică (pentru SoDraW):

Nu citesc alte raspunsuri de obicei, deci...

| SoDraW a răspuns:

Schimba-ti numarul de telefon.

| IceCreamDoll a răspuns (pentru SoDraW):

E complicat, si am prea mult credit pe numarul asta.