| Amali23a a întrebat:

Deci am o problema, mie si la prietena mea ne-o placut de acelasi baiat si am fost eu impreuna cu el, pentru ca ea o zis ca nu-l mai place si mie imi placea mult, dupa ce ne-am despartit a stat ea cu ea si si ei s-au despartit. Cu mine l-o tinut mult mai mult decat cu ea, faza e ca acum peste vara cand nu am prea avut intersectie cu el (suntem colegi) eu mi-am pierdut total sentimentele pentru el sau oricine altcineva si pur si simplu il uram, dupa ce a inceput scoala m-am atasat iarasi de el fara sa vreau si el face gesturi cum ar fi flirtat dar pe prietena mea care inca nu trecuse peste si inca il place de un an, o place cred dar nu vor fi impreuna pentru ca ea vrea dar nu poate si eu acum ce ar trebui sa fac? Ca simt ca il iubesc din ce in ce mai mult desi am asimilat raul pe care mi l-a facut cu ura si asa il uram si l-am respins in vara de doua ori. Sa ii spun ce simt prietenei mele si lui sau doar ei? Dar nu vreau dupa sa nu mai vb cu el din cauza mea pentru ca ea plange aproape in fiecare seara din cauza lui, nu ma pot baga asa si suntem cele mai bune prietene. Sau ar trebui sa tin in mine chiar daca simt ca ma sufoc si nu am voie sa o fac si sa astept sa treaca chiar daca stiu ca nu o sa treaca?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Joacă de copii imaturi. El este fraier că acceptă joaca voastră.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te concentrezi pe ce vai fi, nu pe ca a fost, pe el și nu pe prietena ta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da da. Deci asa este...

| Andreeush a răspuns:

Halal prietene sunteți dacă vă încurcați cu același băiat.

| Dana2103 a răspuns:

De vreme ce tu il urasti nu inseamna ca nu mai ai sentimente, ca ura e tot un sentiment

| Michaeel a răspuns:

As zice sa lași trunchiul amoros pentru telenovele și sa exersezi cu scrisul ca abia am reușit sa citesc ce ai scris. Dacă tot sunteți cele mai bune prietene atunci ar trebui sa nu lași un băiat sa intervină între voi, iar dacă tu îl urăști sau și făcut-o dar acum îl iubești din nou? Las-o pe fata sa fie cu el chiar dacă băiatul e golan.

| 2420 a răspuns:

Nu merită să vă certați din cauza unui băiat.