| Kazumi a întrebat:

Deci am o problema nasoala: ca tuta nu am invatat la matematica atunci cand a trebuit si ma trezesc in clasa a 8-a ca nu stiu aproape nimic la geometrie. Vreau sa intru la filologie bilingv intensiv engleza.In 7 luni cat mai am pana la examen am incredere si sunt sigura ca pot sa imi revin sa iau o nota destul de mare la mate fiindca proasta nu-s iar la engleza si romana ma descurg perfect.Intrebarea mea e adresata celor care au intrat la liceu: Credeti ca anul asta se va intra cu medii mai mici (fiindca ma bazez si pe asta)? Pe ce credeti ca ar trebui sa ma focusez la matematica adica ce vi se pare cel mai important capitol pe care trebuie sa-l stiu?

1 răspuns:
| Demise a răspuns:

Anul asta va conta cel mai mult examenul, acum depinde cat de greu va fi acesta. La matematica trebuie sa stii toate capitolele pentru ca iti va da cate un exercitiu din fiecare. Conteaza sa stii teoria si formulele. Nu ar trebui sa te bazezi pe mediile cu care se intra, oricum in clasa a 9-a va fi multa materie care continua materia din clasa a 8-a. Spor la invatat si succes happy