| x134h a întrebat:

Deci, as vrea sa imi schimb scoala ( eu fiind in clasa a7a) dar mama nu ma lasa straight face idk why straight face ce naiba as putea sa fac s-o conving sa ma mute de la scoala? eu sunt super sociabila si prietenoasa si ma inteleg bine cu toti din scoala. O sa imi fac preteni extrem de repede. stiu asta, adica 5 minute cu mine si nu ma mai lasi in pace laughing)) serios se atasaza repede lumea de mine. DE CE NU VREA SA MA LASE?

5 răspunsuri:
| RobbyPh a răspuns:

Ii poti spune ca, la scoala care esti nu iti mai place pentru ca, Colegii rad de tine si profesorii te umilesc sau chesti de genu!happy

| SimoNARaluCA a răspuns:

Pentru ca...pe bune acum, Mary Sue, de ce ai vrea sa te muti daca toata scoala te iubeste si practic te idolatrizeaza si se tin dupa tine ca niste paparazzi?! In locul tau as da pe gat o doza de REALITATE. Poate mama ta are motivele ei.Schimbatul scolii in clasa a VII-a mi se pare o porcarie.Mai ai un an si putin si pleci oricum.Ce vrei sa dovedesti prin mutat? Ai stat 7 ani in scoala asta, ai legat prietenii, de ce ai pleca?

| CartoonN a răspuns:

Chiar,de ce vrei sa pleci? Nu ai zis motivul, asa degeaba sa pleci e cam aiurea, spune motivul pentru care vrei sa pleci si atunci problema ta e discutabila.

| x134h explică:

Ma simt ciudat si m-am plictisit de scoala asta, vad in fiecare zi aceleasi fete si devine din ce in ce mai plictisitor, vreau ceva totusi noulaughing) plus ca am vreo 4 profesori sariti de pe fix raulaughing

| CartoonN a răspuns (pentru x134h):

Eiii uite de-asta mama ta nu te lasa sa pleci.Societatea in care traiesti nu-ti lasa loc de vizitat locuri noi dupa bunul plac.Nu mai ai mult si o sa te duci la liceu, inca 4 ani si gandeste-te bine unde vrei sa dai si unde crezi ca nu te plictisesti, acolo e nasol sa te muti de la un profil la altul sau de la un liceu la altul. Sfatul meu e sa ramai unde esti ca nu mai ai mult de stat.Bafta! happy