| m4r1us a întrebat:

Deci as vrea sa pun no intrebare care este cam des intalnita asa deci incep in felul urmator am anumiti prieteni eu sunt de la tara dar sunt totusi aproape de un sat care are blocuri deci nu e oras dar sunt acolo 2 oameni care au luat droguri si nu inteleg se simt chiar bine unul din ei a avut probleme cu politia etc a plecat in alta tara dar acum s-a lasat si e super ok a jucat ba chiar odata si fotbal si pana la urma e un drogat chiar daca s-a lasat dar mi-a zis un prieten ca nu e bun la fotbal si e slab si am vazut ca are ochii rosi in cateva poze asa si mai este unul tot la fel :-s dar asta nu joaca deloc fotbal decat prin cluburi etc parintii lui sunt dezamagiti de el ca a luat droguri dar ia jointuri asa si nu inteleg normal de la droguri cam ar trebui sa mori in sa zicem na 3 ani asa dar ei nu au patit asa prea multe cum se poate adica de ex daca iei decat un joint 2 sau 3 pe luna ti-ar merge chiar bine de ce drogurile sunt asa de zic toti oamenii ca sunt cele mai rele ca nu sunt deloc asa din cate vad ba chiar sunt oameni care mor zilnic de la tigari si alcool fie in exces fie mediu asa dar treptat si oameni care nu mor de la droguri... cum de se poate dati-mi raspunsuri va rog

Răspuns Câştigător
| RazvanVlad a răspuns:

Depinde ce fumeaza, daca fumeaza cannabis nu mor in 3 ani(inca nu a fost inregistrat vreun deces din cauza cannabisului). Daca fumeaza etnobotanice(cel mai probabil) nu toti mor in 3 ani depinde de organism si eu am avut niste prieteni care baga in fiecare zi de vreo 3-4 ani

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In toata istoria omenirii, au fost inregistrate 0 decese din cauza consumului de marijuana. Este stiintific dovedit ca marijuana este mult mai putin nociva decat alcoolul sau tigarile.

Am doua sfaturi pentru tine:
1. du-te la scoala si invata sa scrii.
2. sunt extrem de multe surse de informare asupra drogurilor pe internet, foloseste-te de ele.