| LapticMamic a întrebat:

Deci azi am fost plecat in Ungaria si cand am venit la granita a fost ala de trebuie sa ii dai buletinul si nu mergea si dupa a tusit pe buletin si mi l-a dat asa, spre seara am inceput a tusi si cand mi-am adus aminte am pus mana pe buletin si era cleios, se poate sa fie corona pe el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil!
Dar de ce nu te-ai dezinfectat pe mani si buletinul, cand le-ai primit inapoi, mai ales ca ai vazut cum a tusit?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl dezinfectezi acum. Putea fi asta sau gripă obișnuită. O să afli în câteva zile. Dacă poți, fă testul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, putea sa fie. Insa sa incepeti sa tusiti asa repede... prea paranoic pare.

Insa protejati-va, imbracati-va gros si mancati sanatos. Si cel mai important, atitudinea. Considerati ca sunteti sanatosi si asa o sa fie.

Multa sanatate si o zi frumoasa in continuare iti doresc! ^_^

| Catrice a răspuns:

Da,abia aștepta să te salute. Felicitări, ai făcut cunoștință cu Corona.hee hee