| Barcecruz a întrebat:

Deci...buna ziua si asa mai departe,
nu am terminat inca scoala, mai am 2 saptamani de practica INUTILA. Vreau sa fac rost de o scutire de scoala de la medicul de familie pentru. o saptamana dar nu sunt racit sau altceva, ce trebuie sa-i zic? DACA AVETI DE GAND SA LASA-TI RASPUNSURI GEN " stai la scoala invata". NU MAI RASPUNDETI DELOC!

daca am gresit categoria imi cer scuze, puteti sa ma banati daca doriti.

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Mergi la doctor si spune-i ca vrei o scutire pe o saptamana pentru ca nu vrei sa faci practica. Daca il stii de mic si va intelegeti, vei avea sanse bune, daca nu, poate mergi si cu un pachet de cafea, ciocolata, eu stiu.
In niciun caz nu incerca porcaria cu praf de creta, poate dai in alte nefacute.

| kissuletzz a răspuns:

Stii uneori scoala te scapa de scoala, deci...medicului numai daca e prieten/ruda cu tine iti da scutire pe degeaba, dar eu stiu ca daca inghiti praf de creta te doar in gat faci temperatura si te imbolnavesti, nu stiu ce sa zic prima oara ti-as recomanda sa te ducila medic si sa ii spui sa iti dea scutire pe degeaba si daca nu merg e incearca cu creta.