| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a întrebat:

Deci ce explicatie dati cuvantului vampir si vampir energetic(practic ce inseamna ). Care este diferenta distre cei 2.

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Vampirul cunoscut in literatura SF clasica este cel care iti suge sangele ca sa se hraneasca. Vampirii energetici sunt reali si sunt cei care iti absorb energia vitala. 'Deochiul', cum i se spune in popor, este de fapt vampirism energetic, atunci cand se uita cineva cu atata patima la tine, incat in mod inconstient (sau uneori in mod constient) iti absoarbe energia vitala.

1 răspuns:
| GroparuVesel a răspuns:

-vampir=persoana care a facut o intelegere cu cel necurat dandusi sufletul in schimbul vietii eterne.
-vampir energetic=vampir care s-a electrocutat(a intrat in couniune cu priza prin introducerea degetelor in ea)
Diferenta este energia.