| ElenaZamfi a întrebat:

Deci cum indata incepe scoala, vreau sa mai citesc. Mi-ar placea nsite carti legate de mister, secrete, riscuri. Daca ma intelegeti.Stiti vreo carte doua de genul acesta?

6 răspunsuri:
| LondoneseCat a răspuns:

Scoala de vrajitorie de E. Rose Sabin, are si o partea a 2-a, mie mi-au placut mult happy funda?:*

| Adryana a răspuns:

Poti sa incerci Misterele Parisului -Eugene Sue. Lectura placuta!

| Mewy a răspuns:

Agatha Christie
Moarte pe nil

| Miaaaaa_6892 a răspuns:

Umbra vantului de Carlos Ruiz Zafon...
chiar merita este foerte interesanta.ti-o recomand cu incredere happy
Spor la citit!

| broker69 a răspuns:

Hotii de timp, secretul fetelor de pe strada caramel,misterioasa societate benedict, charlie bone, gideon hot de buzunare...etc.

| Vannes a răspuns:

Si eu iti recomand "Scoala de vrajitorie" e foarte interesanta, am citit-o si eu acum cativa ani, e pentru un nivel de 12-14 ani, daca vrei ceva mai"matur", dar tot la fel de frumoase iti recomand:
Diavolul se imbraca de la Prada-Lauren Weisberger
Secretele trecutului-Elizabeth Adler(care e foarte captivanta)
Doi ochi albastri-Thomas Hardy(o carte super)
Tatuajul negru-Sam Entoven(asta e mai mult S.F.)
Invitatie la vals / Scrisoare de dragoste- Mihail Drumes (astea-s super frumoase)
De veghe-n lanu de secara-J.D.Sallinger
Memoriile unei gheise-Arthur Golden (mie mi-a placut mult cartea )
La rascruce de vanturi-Emily Bronte (si asta e super)

Sper sa citesti macar una dintre cele recomandate de mine si sa-mi spui daca ti-a placut:*. Spor la citit!