| anonim_4396 a întrebat:

Deci era un baiat care zicea ca ii place de mine am vorbit mult am inceput sa il cunosc mi se parea diferit felul cum vorbea si tot,oricum nu prea imi pasa numai asa de curiozitate intreb :dupa ce a cunoscut-o pe o prietena de-a mea ca imi este si vecina tot o aducea in discutie m-am enervat si i-am zis ia numarul ei si intreab-o ce vrei sa o intrebi si sa nu mai imi vorbeasca de ea chesti de genu(ce face,cat de departe sta de mine,daca are prieten etc),mi-a spus ca nu ii pasa ea,si ca nu ii trebuie nr ei totusi eu i l-am dat asa sa vad daca il pastreaza si asa a fost pana la un timp cand am aflat ca vorbesc pe facebook si ii trimitem mesaje, nu decid eu cu cine sa vorbeasca si cu cine nu dupa parerea mea eu cu el avem multe lucruri in comun atat ne leaga dar la aspect cred ca se potriveste mai mult cu prietena mea, credeti ca m-ai are rost sa fim prieteni de fiecare data cand il vad ma simt oarecum tradata? Scuzati-mi greselile de ortografie nu am mai avut timp sa le verific happy
Fundita

2 răspunsuri:
| Georgianaax a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de treaba ta. Daca mai vrei sa ceva de la el, vorbeste cu el si explica-i cum te simti. Daca se plac, lasa-i sa fie impreuna. Te pup :*

| MeConstantine a răspuns:

Un raspuns concret ar fi daca mai ai tu incredere sau nu in aceasta persoana? Daca mai ai incredere il poti pastra ca prieten, dar daca nu mai incredere nu il vei mai putea pastra nici ca prieten. Toate acestea depind de ceea ce simti tu.