| Boinx a întrebat:

Deci.erau cam prin clasa a5a niste probleme daca se asaza cate o cioara pe un stalp raman 2 ciori fara stalp. daca se aseaza 2ciori pe un stalp ramane un stalp fara cioara. ceva de genu in orice cazbig grin.cum se numeau problemele astea?thinking si care mai era rezolvarea.merci:*. >funda:".

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problemele nu aveau nume pentru ca nu erau probleme asa mari si rezolvarea este simpla:o cioara se aseaza pe un stalp si celelalte ciori nu mai incap pe acelasi stalp deci merg pe altul. daca 2 ciori stau pe un stalp alta nu mai incape