| Blonda00 a întrebat:

Deci eu chiar am rămas fără cont de Facebook!
Băi acum doua luni nu prea mai dădeam importantă rețelei de socializare și dintr o data scot numărul de telefon din cont( menționez că aveam un număr de Italia pe care de fiecare data cand ima conectam primeam un cod ) l am scos, am scos și aceasta opțiune. totul bine mă deconectam fără să mai apară vreun cod stupid.
Până într-o zi când șterg ambele aplicații din telefon, după o oră le instalez din nou și boom dau să mă conectez și mi arata " o să primești un cod" ( trebuie sa stiti despre ce este vorba) și de atunci nu mai primesc nici-un cod eu mă gândesc că poate să actualizat pe primul meu număr cu care am creat contul, și nu știu ce să fac pentru că nu o pot accesa am incercat sa trimit raporturi la Facebook dar nimic va rog mult ajutati-mă
Am văzut că tot nu pot sa fac nimic, mi am făcut unul nou cu numele de familie și evident o poreclă de a mea, pai după o lună nu știu ce tâmpiți mi-a raportat contul cel vechi că mi ar folosi identitatea, evident cei de la Facebook au verificat și l au șters pe cel pe care umblam ( fiind mai nou) dar ei nu au verificat adică pnm aveam chiar și live-uri era evident că este contul meu
Acum mi au cerut poza cu buletinul am dat ( cum am mai zis aveam doar numele de familie sau ceva gen" Constantin" și poreclă mea pai mi au zis că nu se potrivesc datele și data de naștere cu cele din buletin
Deci ce pot sa fac? Că nu mai știu cum să mi recuperez macar primul cont cel cu codul securizat
Va rog mult
Ce pot face?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa treci noul tau numar de telefon in locul celuilalt vechi. Ca sa primesti codul pe el. Cum vi se intampla unora aceasta problema, ca pe multi ii aud ca le cere Fb poza de buletin. Am de multi ani Fb si nu am patit asta niciodata. Si ma conectez de pe 3 dispozitive pe Fb.

| Blonda00 explică (pentru darrio2007):

Nu mi apare să fac nimic nu mă pot conecta pe el îmi arată doar că trebuie să primesc codul...