| anonim_4396 a întrebat:

Deci fac 19 ani curand si faza e ca nu am lucrat niciodata deoarece nu a fost nevoie, ai mei au bani, dar eu vreau sa am banii mei, problema e ca nu stiu la ce as putea fi buna, nu prea stiu sa fac mai nimic, nu am incredere in mine deoarece sunt foarte copilaroasa si imi e foarte frica sa nu gresesc apoi sa rada lumea de mine. Urasc sa fiu luata de fraiera. Si ma impacientez super repede. Un sfat va rog. Multumesc. Fundita :*

13 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fa un curs de fotografie si incerci ceva in domeniu, cel putin pentru inceput.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pentru început ai putea lucra ca chelneriță într-un restaurant. Din cate am văzut/auzit se caută.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Floryy, tu ești?

| Ofatacuvise a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Maricica sunt

| Florentina9210 a răspuns (pentru Ofatacuvise):

Las-o. E dusa saraca. Ea are ce are cu mine. Nu stiu probabil ca i-am lasat ''prietenul drag'' cu ochii in soare si acum el ( din razbunare ) a amutat-o pe Laica pe mine' Ce rea am fost si eu! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intreb cand o invata flory sa scrie.
Poate incepe si ea clasa 1 din toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rareș, dacă tu ai raportat răspunsurile ca să se șteargă asta nu înseamnă că eu nu am făcut ss ( știam că o să faci asta ) :
https://postimg.org/image/o5xn47zwd/
Să pun și răspunsul meu cu referire la faptul că ești penibil și incult și că substantivele proprii se scriu cu literă MARE și nu neapărat de tipar?

| NAT0 a răspuns:

Dăh, când îți cauți ceva de muncă, întrebare e. Ce știu să fac.
Scrie pe o foaie ce știi să faci că e imposibil să nu știi nimic. Oricum. tot vânzătoare la mc/kfc sau la kauflandajungi.laughing Sau chelneriță în Anglia dacă știi puțină engleză. E perfect. Păi nu iei tu 1000 de euro minim și ciubuc? 500 chirie, 200 mâncare și 300 sus, hopa, uite banul, zboară banul.laughing

| Ofatacuvise a răspuns (pentru NAT0):

Stiu Engleza, nu vreau sa lucrez in strainatate, vreau aici in RO

| Mihaelablabla a răspuns:

Pai cam asa ajungi daca parintii iti dau bani tot timpul si te protejeaza.

| vanilla80 a răspuns:

Mergi la facultate, dacă nu ai bac-ul, pune-te și învață pentru el, și apucă-te de facultă și în timpul facultății caută job-uri part-time cu care să te poți întreține, când termini cu faculta cauți un job stabil în domeniul respectiv. De asemenea și voluntariatul ajută mult în momentul angajării mai ales dacă sunt pe aceași lungime de undă, succes!

| AlexBrooK00 a răspuns:

Pai dacă ai bani și ești talentat merita sa investești in a devi o Artista ( Dansatoare, Desenatoare, Cântăreața ) depinde dacă ești talentata la ceva.