| AndreeaColin a întrebat:

Deci..imi iese media 4 pe primul semestru la mate..raman corijenta? crying

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Da. Roaga-te de prof sa iti mareasca media..sa iti dea ceva sa inveti sa te asculte, sau sa dai un test, ceva.
Daca nu, te chinui pe sem2 mai mult pentru medie 6-7

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Da, ramai corigenta daca iese media 4, normal, ca sa nu ramai, trebuie sa ai minim 5 media. Iar pe sem doi trebuie sa iei media minim 6 ca sa nu ramai corigenta pe toamna. Daca ramai pe toamna si nu iei in toamna corigenta ramai repetenta.
Cam asta este.

Si confirm ce a zis Andra, fa cumva sa iti urce media daca se poate.
Ce clasa esti?

| Andreeush a răspuns:

Mai ai timp să înveți să îți ridici media până se termină semestrul. Lasă lenea și pune mâna și învață.

| ywar a răspuns:

Asa esti de buna la matematica? pe urma vreti telefoane si tablete, masini de se invart dupa soare. Mai bine inveti. S-ar putea ca mai tarziu sa ai norocul chior sa-l gasesti si pe unu'cu parnos si sa nu-ti mai trebuiasca nicio matematica.

| xeum a răspuns:

N-are rost sa te chinui, scoate cascavalu' si vezi cu ce cadouri mergi, simplu si fara batai de cap! laughing