| miaaaaauuuuu a întrebat:

Deci, in primul rand as vrea sa incep sa scriu o cartea, dar nu asta este ideea ci ideea este ca as vrea sa o organizez precum cartea Ion de L. Rebreanu, adica: impartita in capitole, fiecare capitol avand o denumire si fiecare capitol fiind impartit in alte parti.
De exemplu: Capitolul I: INCEPUTUL 1 (2-3 pagini), apoi 2. si tot asa... pentru. cei care au citit e Liviu Rebreanu stiu de ce anume vorbesc.
Credeti ca daca ma duc cu ea la editura va zice ca e copiat sau ceva...
Mai stiti si alte carti cu aceasta structura in afara de cele ale lui L.R?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai important e ce scrie in carte, nu structura, crede-ma.