| Bianca_9620 a întrebat:

Deci mi-am cumparat o chitara acustica si vreau sa invat sa cant dar nu stiu cu ce sa incep, ma puteti ajuta cu diferite linkuri, video...etc big grin.

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Pentru inceput ai putea ruga pe cineva care stie deja sa iti arate cateva acorduri.(cele mai simple) De aici vine partea cu munca individuala. Cauta pe site-uri tabulaturi, exerseaza si fii consecventa! Sa nu te astepti ca rezultatele sa apara peste noapte, dar in acelasi timp sa nu te descurajezi daca vezi ca nu prea iti iese; asa e la inceput!

Ideea era ca e de preferat sa exersezi cate putin si zilnic decat mult si o data la nu stiu cat timp. (spre exemplu mai bine stai 10-15 minute in fiecare zi decat o data la 2 saptamani cate 2 ore). Daca te pasioneaza si ai cat de cat ureche muzicala, sigur vei invata! (proprie experienta)
http://www.prochitara.go.ro/

2 răspunsuri:
| iauru a răspuns:

Scrie tabulaturi pe googel lectii online si o sa-nveti primadata trebuie sa-nveti acordurile cauta-le online

| scarlethara a răspuns:

Daca stii limba engleza fa-ti cont pe scribd, asta daca nu ai
si cauta carti despre asa ceva in lb engleza vezi ca scrie acolo undeva mai sus de documentele pe care ti le-a gasit ENGLISHsa dai pe el
si vezi ca mai in stanga e o casuta in care ai mai multe optiuni
cat pagini sa aiba acel document si tu sellectezi
SUCCES! 1