| anonim_4396 a întrebat:

Deci numai pot! nu pot sa-l uit deloc sad nici un pic crying( continu stau si ma gandesc ca prosta ce a fost in mintea lui? ce e acum in mintea lui? Deci este un baiat pe care il iubesc ca o proasta de mult timp. Nu prea il vedeam. dar cand am inceput sa-l vad mai des nu mi l-am mai putut scoate din minte. Am mai pus eu o intrebare pe TPU despre el. dar eu atunci credeam ca e mai mare.dar de fapt acum in ianuarie a facut abia 17 happy. Si intr-o dimineata eram la scoala si primesc de l-a el un mesaj de genu -cmf mai? kiss kiss kiss :X - si dupa am vb noi asa si imi zice el ca sunt frumos ca un ingeras, chesti. Apoi seara cand ies pe afara cu fetele o prietena imi zice ca-i cu el doamne, deci mai ca-mi dadeau lacramile. Si eu i-am spus ei -ma bucur pentru tine, cred ca radiezi- dar eu eram distrusa. Si eu am mai continuat sa vb cu el mai rar, dar vorbeam si el imi dadea o groaza de emoticoane cu pupici si inimioare cand vb cu el. Si asta a fost cam de pe la sfarsitu veri. Ei s-au certat odata. mai tarziu s-au impacat Dar eu nu ii dadeam lui msj. el imi dadea mie de obicei dupa am inceput sa ii dau si eu lui. Am vb odata cu el si la tlf :X. Dar eu cand ei s-au certat l-am intrebat daca mai e impreuna cu ea si el mi-a zis ca nu nici nu a fost aia era doar de la o porcarie pe fbk. Dar fuseseu impreuna. Dupa ceva timp ea cand mi-a zis ca s-au impacat, iar sa-mi cada fata. Mai ales nici la club nu m-am dus de craciun pentru ca ei erau aman2 si ma simteam aiurea. Dupa intre Craciun si Revelion eu vb mai mult cu el era prea ciudat pentru ca el imi zicea chesti din astea asa de parca eram impreuna. dar el era cu ea crying. Si eu i-am spus ceva de genu "mai uite, sti eu te plac mult.Dar ( numele ei ) e prietena mea si daca ea te iubeste, eu va las pe voi sa va iubiti, si ar fi mai bine sa numai vorbim. dar tot te pupic. pa. pa." Si el mi-a zis ca lui de mine ii place. si eu i-am zis "si atunci?" dupa mi-a dat un msj. lung ca atunci cand se uita in ochisori mei frumosi nu stia ce se intampla cu el, dar a aflat ca se indragostea de o fata fumoasa care seamana cu mine. Si multe emoticoane. Si eu i-am zis ca nu stiu ce sa mai zic. El mi-a spus - nici eu - Dar si eu cand ma intalneam cu el pe strada si ma privea cu ochi lui mari si frumosi. ma pierdeam complet si ma mai si intreba ce fac si de multe ori nu stiu daca ii raspundeam pentru nu realizam ca m-a intrebat ceva. Dupa eu m-ai vb cu el si el mi-a zis ca el a mai facut prosti. si eu l-am intrebat ce si nu a vrut sa imi raspunda, dar l-am sacait eu si mi-a zis ca prosti a facut el multe. dar a facut prosti si cu fete. Mi-a zis ca se bucura ca eu nu am reactionat ca altele sa ma gandesc ca el vrea asta de la mine. Dupa mi-a zis " ma bucur ca u nu esti ca altele te iubesc ingerasu meu mic kiss kiss kiss :X " i-am zis si eu ca il iubesc..mai multe. Dar sa ajungem la problema ca sunt prea multe de povestit.crying. El a facut revelionu la o fata acasa cu mai multi. As fi mers si eu, dar fratimiu care are tot 17 ani ca sunt prea mica ce sa caut eu sa fac macar 14 ( anul asta fac) si dupa o sa pot sa merg cu el. ( iubita baiatului asta are 15 ) In fine. Eu in noaptea de revelion eram suparata ca m-am gandit. El toata noaptea sta cu ea acolo crying si decat sa stau acasa cu familia, am plecat la biserica cu o fata a fost frumos, ee ca la bisericawinking. Dar in drum spre casa mea puteam sa o i-au pe un drum si sa trec pe langa casa unde faceau ei revelionul. i-am vazut pe ei afara asa ca am luat-o pe acolo. Dar am alunecat si am cazut in zapada. mai bine ca ei au intrat inauntru. Doar el era in curte acolo afara cu inca un baiat. Si eu l-am vazut era cu spatele fuma o tigare si cred ca citea msj. de la mine de la multi ani! eu mergeam asa incet si deodata m-a strigat, m-am oprit si el a venit la mine tragea din tigare imi zice " cf?, unde ai fost? " dupa arunca tigarea asa neterminata si vine ma i-a in brate si cand filmele ale zice "siit." dupa ma saruta :X eram topita :El ma tot pupa nu imi mai dadea drumu dar l-am impins ca prosta si am plecat nici nu m-am uitat inapoi pentru ca mi se paruse ca am auzit gura iubitei lui. Trebuia sa mai stau atunci. Si iubita lui statea langa casa aia unde au facut ei revelionu si m-a vazut maicasa. Cand am mers spre casa ziceai ca-s beata imi puneam piedica singura laughing si nu bausem decat 2 pahare de sampanie si 5 de lichior big grin Ea a 2 a zi m-a intrebat -cine era baiatul ala care te-a strigat aseara? - el mi-a zis sa ii zic ca fratimiu si i-am zis laughing si n-a mai zis nimic. El mi-a mai zis ca nu a mai bagat-o inseama ca nu au mai avut nici o treaba unu cu altu, si asta mi-a spus si fratimiu. A fost totul frumos intre noi pana cand el pune pe fbk -intr-o rel- eu l-am intrebat cu cine? si a inceput ca,cu o fata mai imi trimetea si emoticoane cu pupici mi-a zis ca ce trebuie sa-mi zica mie tot eu i-am zis bine nu-mi zice. dupa i-am zis cu (...) nu? si a zis ca nu mai poti sa o intrebi si pe ea. Dupa el i-a dat parola lui ei si eu am vb cu ea crezand ca e el si i-am zis dc a facut tot ce a facut daca acum nu inseamna nimic? si el sau ea care dracu era mi-a zis ca el are o varsta si eu una si eu nu ii pot oferi ceea ce vrea el de la o fata si atunci am vrut sa ii insir ce mi-a zis inainte sa nu cred eu ca el imi cere mie anumite chesti si mai multe, dar nu i-am zis nimic nu am putut pentru ca plangeam sad si dupa sa zicem ca m-am certat cu aia dar decat pe chat ca fata in fata nu pomeneste nimic despre asta. Si ea sa inalnit cu el cand eu eram cu ea pe afara si cu inca o fata dar s-au intalinit mai in fata noastra, deci abia ma uitam la ei mi-a picat o lacrima pe obraz bine ca prietena mea nu a observat si acum sunt distrusa eu tot il iubesc si am vb cu el saptamana asta pe mess si tot imi dadea pupicei si inimioare, dar nu am putut sa ii reprosez nimic deci nu stiu ce sa fac... il iubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeesc muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult!

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Deci la cat ai scris tu, am avut rabdare sa citesc tot, si in afara de faptul ca ai doar 14 ani, iti zic doar atat: isi bate joc de tine si de altele. Iubeste-l in continuare ca ai sa vezi cum ai sa ajungi si cat ai sa suferi. Nu ai sa asculti acum, dar o sa vezi mai tarziu. Are o vrajeala in el de inmoaie si muntii. Nu esti inca matura ca sa iti dai seama de asta, dar eu sper sa il uiti si sa iti vezi de copilarie, pentru ca pana la urma ai doar 14 ani, si o sa vrei peste ani sa te mai intalnesti cu varsta asta. Va juca pe fata pe toate si tu stiind asta te-ai lasat calcata in picioare. Revino-ti!

| anonima000000 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Sa zicem ca ai dreptate, oricum eu tot o sa il iubesc. sad Dar astept sa treaca timpu, incerc sa nu ma mai gandesc la asta. Si poate odata isi va da seama ce a facut sau o sa am si eu ocazia sa ii reprosez candva asta. sad

| TheAce a răspuns:

Copilaria e o perioada in care naivitatea e la loc de cinste. Tindem sa privim totul chintesentic si sa exageram totul. Copilaria e un maniheism. Cu timpul vei invata ca ''dragostea'' asta copilareasca e doar un moft specific varstei. Nu vreau sa fiu rau dar ar trebui sa te preocupe mai mult alte lucruri. Textul tau a fost plin de greseli si aceste greseli trebuiesc remediate. Mai multa atentie pe viitor...

| anonima000000 a răspuns (pentru TheAce):

Stiu poate am avut greseli, de obicei nu prea am. Dar a fost mult de scris. Si ideea e ca eu acum ma chinui sa uit tot, si sa-mi vad de ale mele. Dar asta inseamna sa stau numai in casa. sad Dar el m-a iubit si stiu asta sigur, mereu cand treceam pe langa el se uita in ochi mei. Si toti imi spuneau ca doamne cum se uita la tine. dar asta e trecut si stiu ca trebuie sa uit si sa privesc in viitor. sad

| TheAce a răspuns (pentru anonima000000):

Daca tu crezi ca la 14 ani poti ''iubi'' atunci fie. Evident insa ca te inseli. Esti la varsta la care inca nu stii aproape nimic despre viata si despre propria persoana. E insa in natura copiilor sa dramatizeze fiecare situatie. Peste 5-6 ani o sa razi copios gandindu-te la ce aberatii spuneai la 14 anibig grin.

| anonima000000 a răspuns:

Ete na