| eXtr3am_5367 a întrebat:

Deci, prietena mea s-a despartit de mine pe motiv ca "nu mai e la fel ca la inceput" si ca nu mai are aceleasi sentimente fata de mine cum avea inainte, am tot incercat sa vorbesc cu ea, sa o fac sa imi spuna din ce cauza, am intrebat-o cu ce am gresit, mi-a spus ca eu nu am nici-o vina, ca am fost perfect in relatia asta, ca e vina in totalitate a ei pentru ca pur si simplu nu mai are aceleasi sentimente si simte ca daca ar continua mi-ar face mie mai mult rau, am intrebat-o de cand si-a pierdut aceste sentimente fata de mine si mi-a spus ca de cand am avut noi cateva certuri, unul dintre motivele certurilor a fost ca: noi am facut revelionu separat, iar vorbiseram sa ne vedem de revelion (chiar ea venise cu ideea sa ne intalnim si sa vina la mine la revelion sa stam putin impreuna) am vorbit ultima data la ora 12 in noapte ne revelion si ramasese sa ma sune cand poate sa iasa afara sa ne vedem., ma rog..nu a mai dat nici-un semn..am sunat-o, mesaje si tot asa pana la ora 5 cand m-a sunat ea ca pleca acasa si ca nu a auzit telefonul pentru ca era in geanta la o prietena ca nu avea unde sa il tina, pur si simplu a uitat de mine, iar scuza ei a fost ca "nu am realizat cand a trecut timpu", ma rog, eu am trecut peste, am iertat-o, am mers mai departe, iar acum vine si imi spune ca vrea sa ne despartim, dar eu nu am nici-o vina, e doar vina ei ca nu mai are sentimente fata de mine, mai spunea ca eu am fost perfect in relatia asta, pur si simplu nu inteleg nimic, adica, daca am fost perfect, ma gandesc logic, nu avea cum sa isi piarda sentimentele fata de mine. aveam aproape 8 luni impreuna. mi-a spus ca sunt prima persoana care a facut-o sa simta iubirea si nu inteleg, daca m-a iubit cum spune ea, iar eu sunt sigur ca m-a iubit, nu dispareau sentimentele asa usor din cauza a nimic (dupa cum spune ea) deci chiar nu stiu ce sa fac. mi-a spus ca nu e nimic si nimeni care a influentat-o sa ajunga la decizia ei, nu a existat alt baiat care sa o faca sa se desparta de mine si vreau sa o cred, dar tot nu inteleg cum de dintr-o data au disparut sentimentele ei fata de mine, am facut tot posibilu sa o fac sa se razgandeasca, sa ramanem impreuna, dar fara folos, mi-a spus ca nu mai poate, nu mai e nici-o sansa...eu unul chiar o iubesc si as face orice sa se intoarca la mine, dar am facut tot ce am putut pana acum. am scris aici doar pentru a va citii si voua parerea, vreau sa stiu ce credeti despre asta, poate unii ati trecut prin asta sau aveti mai multa experienta, altii poate chiar ati facut ce a facut ea..si imi puteti da niste sfaturi, apreciez ca ati avut rabdarea si intelegerea sa imi cititi problemele.

Răspuns Câştigător
| Michiro a răspuns:

Eh,atunci clar ea nu mai vrea...dar sigur are un motiv anume odata ce plangea, era trista si parea ca regreta. Poate are vreo problema sau ceva care nu iti poate spune si a ajuns la impasu ca trebuie sa va despartiti. Daca a ales sa mai fiti inca prieteni insa sa vorbiti mai putin atunci e din cauza ca ii este greu din cauza ca are sentimente pentru tine.Dar nu prea mai ai ce face pare destul de serios motivul ei, numai daca se razgandeste ea.O sa iti fie greu, totul va trece si va ramane o amintire, asta e rostul vietii.Mult succes.

7 răspunsuri:
| caiboiul a răspuns:

Nu mai te vrea este o problema la tine cred gasesteti alta partenera dar sa nu iti aminteasca de prima iubita.

| d2i2n2 a răspuns:

Te-ai gandit ca spune minciuni? Sa uite asa dintr-o data de tine? Acum pentru tine e greu ca inca o iubesti, dar ea.ea poate avea un sentiment dar mai mic (nu stiu cum sa-ti explic)pentru tine dar nu are aceleasi sentimente ca acum 8 luni.Din cate am inteles eu din problema ta, tu ai multa incredere in ea..Scuze ca te intreb, dar cati ani ai?

| eXtr3am_5367 explică (pentru d2i2n2):

18 ani am, fac 19 anul asta. Nu cred ca m-ar minti, mi-a promis ca asta e adevaru, mi-a spus exact asta prin mesaj: "Nu stiu, nu m-a facut nimic si nimeni. Doar s-a intamplat. Sunt sincera, nu pot sa te mint. Poate pentru ca sunt sincera nu iti vine sa ma crezisad ma doare cate doare pe tine, dar o sa trecem peste, candva...o sa vezi".

| valentino52 a răspuns (pentru eXtr3am_5367):

S-a plictisit si vrea o schimbare. A plans si era trista pentru ca ii parea rau pentru ca te face sa suferi, mai ales cand te-a vazut planang, era constienta ca nu meriti asa ceva. Dar in acelasi timp nu poate sa se forteze sa stea intr-o relatie daca nu mai simte, vrea schimbare, vrea alti prieteni, alt grup etc. Probabil considera ca e la inceputul vietii si vrea sa mai simta inca odata fluturasii aia in stomac cand iesi la prima intalnire cu o persoana, cand ajungi sa cunosti pe cineva pe cand tu pentru ea nu mai erai un mister. Dupa o varsta se satura si ele si invata sa aprecieze mai mult un baiat care se poarta frumos si chiar tine la ele.

| d2i2n2 a răspuns (pentru eXtr3am_5367):

Scuze,imi pare rau straight face... Daca zici ca nici tu si nici ea nu ati gresit in relatia asta inseamna ca ea are un motiv mai personal, daca nu vrea sa ca tu sa suferi...ai incredere in tine se va rezolva la momentul potrivit problema asta. happy

| Michiro a răspuns:

E cam complicata situatia si da pare destul ce ciudat sa dispara sentimentele fata de tine asa dintr-o data.Dar este si posibil asa ceva,de obicei se intampla cand descopera altceva,cand greseste sau cand ceva o macina in interior,ceva e nesigur. Poate o fi auzit cine stie vorbe printre alti despre tine,minciuni sau chesti de genu. Orice situatie are motiv,trebuie sa fie un motiv anume acestei despartiri insa ea pare ca neaga, ca nu exista motiv, dar sigur trebuie sa fie. Daca nu poate are un moment de stres, incearca sa mai tot vorbesti cu ea, sa vezi ce face, cum se simte.Adica,ultima data cand ai vazut-o era fericita, trista, amagita, etc cum era? A plans? Cand a zis sa va despartiti sau era perfect normala?

| eXtr3am_5367 explică (pentru Michiro):

Intr-o seara mi-a dat mesaju asta: Maine vreau sa vorbim ceva, e despre noi, dar nu pot sa iti zic de acum ce am. Sa nu ma faci in seara asta sa o spun...e ceva. prea delicat ca sa vorbim la telefon. Sper doar sa fii deschis cu mine. Nu vreau sa te ranesc.
Eram pe afara cu prietenii si am sunat-o. Nu a vrut sa imi spuna despre ce vrea sa vorbesca, dar am intrebat-o eu daca vrea sa se desparta de mine, mi-a spus ca nu stie nici ea ce vrea sa faca. Dupa 20 minute de vorbit pana la urma mi-a dat de inteles ca vrea sa ne despartim ( a avut momente in care a si plans). Cu toate asta ne-am intalnit si ziua urmatoare la o cafea sa vorbim. A fost trista, se vedea ca regreta, a plans spre sfarsit cand trebuia sa plecam, asta dupa ce am plans eu si am luat-o in brate. Am intrebat-o daca mai poate totusi sa se razgandeasca si sa ne impacam, a spus ca daca ar face asta ar face doar pentru mine, nu pentru ea. si cam atat. Acum inca mai vorbim prin mesaje, am convins-o sa ne mai intalnim azi inca o data, chiar vreau sa vad ce se intampla cu ea.
Chestia e ca e foarte distanta dintr-o data, aseara a fost cu cativa prieteni la un film si dupa s-au dus la suc, i-am dat un mesaj sa o intreb cand ne intalnim astazi, pentru ca ramasese sa ma sune si nu a mai facut-o, mi-a raspuns intr-un final la mesaj (pentru ca era la film si "nu vazuse mesajele"), mi-a spus ca mai vorbim azi despre asta, iar eu am mai lungit putin conversatia si mi-a spus ca "Nu mai suntem impreuna, lasa-mi si mei putina libertate". Pur si simplu nu vrea sa mai vorbim. Vrea sa fim prieteni, dar sa vorbim o data la nu stiu cat timp.

| Michiro a răspuns (pentru eXtr3am_5367):

Eh,atunci clar ea nu mai vrea...dar sigur are un motiv anume odata ce plangea, era trista si parea ca regreta. Poate are vreo problema sau ceva care nu iti poate spune si a ajuns la impasu ca trebuie sa va despartiti. Daca a ales sa mai fiti inca prieteni insa sa vorbiti mai putin atunci e din cauza ca ii este greu din cauza ca are sentimente pentru tine.Dar nu prea mai ai ce face pare destul de serios motivul ei, numai daca se razgandeste ea.O sa iti fie greu, totul va trece si va ramane o amintire, asta e rostul vietii.Mult succes.