| Eliut a întrebat:

Deci prieteni. Intelegeti clar ce zic, va rog. Mi.am reinstalat windowsul, si mi.am pus xp[ aveam se7en ] si nu pot intra pe internet. Local area connection nu am, si la device manager, imi arata ethernet connection si semnul intrebarii + nu stiu ce PCI si BUS. Am doua calculatoare, pe calculatorul asta imi merge netul, dar pe celalalt nu. Please help. FUNDITA.

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu s-a instalat placa de retea, adica xp-ul nu a recunoscut-o.Asta ar fi explicatia iar semnul acela al intrebarii apare pentru ca nu a gasit driverele pentru placa. Daca ai sti exact ce placa ai atunci ai putea cauta driverele necesare pe net.Sau poate fi un conflict cu alte componente.Instaleaza alt xp ar fi o idee sau incearca sa afli ce fel de componente ai exact in pc si cauta driverele separat pentru ele. Driver magician de exemplu sau cu alte programe de tipul.Bafta!

1 răspuns:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Instalate driverele pentru placa de retea daca la device manager apare semnul acela