| alexa19 a întrebat:

Deci s-a dus si ultima speranta pe care o mai aveam in legatura cu impacarea cu fostul meu prietencrying. Mai devreme eram afara cu o prietena si el a venit de la scoala si a venit sa vorbeasca cu noi.Prietena mea la luat de o parte si l-a intrebat daca vrea sa se impace cu mine si el a spus"nu, numai insista ca numai vreau".sad. Ma doare taresigh
Cum sa trec peste? cand il vad zilnic?crying((
Totul s-a dus intr-o secundasad, a murit si ultima sperantacrying((

Răspuns Câştigător
| Bogdan01234 a răspuns:

Sentimentul este greu. indiferent daca merita sau nu, atat timp cat tu te-ai simtit bine si ti-ai dorit sa te impaci cu el. dar sunt unele lucruri in viata care trebuie sa le lasi pur si simplu sa plece. Doare insa gandeste-te ca toate se intampla cu un motiv. nimic nu este mereu asa cum ne dorim. dar trebuie sa invatam sa trecem peste aceste lucruri pentru ca ele ne fac in timp mai puternici. Este greu sa il uiti daca il vezi in fiecare zi. Incearca sa nu te mai gandesti chiar daca este greu. sa nu iti mai aduci aminte in clipa in care il vezi de ce era intre voi. Incearca sa iti ocupi timpul cu alte lucruri, sa faci lucruri mai speciale, mai deosebite. sa ai grija de tine lucruri din astea care te tin ocupata sau care iti tin mintea ocupata. sa uiti ceva ce ti-a placut, ceva poate care ai iubit este infernal de greu. dar toate trec. capul sus ca viata merge inainte nu inapoi happy bafta

4 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Bea un rachiu, du-te in discoteca... nu neaparat in ordinea asta

| naria a răspuns:

Stai linistita! Mai exista muulti alti baiteti, el nu e singurul! chair daca tu crezi ca el era cel mai,, portivit'' pentru tine, daca lui nu-i mai pasa, inseamna ca nu e! ICand il vezi, incearca sa te concentrazi si sa nu te pierzi cu firea, fii vesela si sigura pe tine!

| Allexuck_Happy_1997 a răspuns:

1) Incearca sa numai fi asa de disperata
2)Numai dispera
3)Du-te la pshholog fatuco ca mai mutl de 12 ani nu cred ca ai

| Bogdan01234 a răspuns (pentru Allexuck_Happy_1997):

Baiete cred ca nici tu nu cred ca ai mai multi. lumea este aici ca sa ceara ajutor sau sa ajute. cei care doresc sa raspunda sau stiu ce sa raspunda o fac, ceilalti pot sa ocoleasca intrebarea. este doar un sfat de la o persoana la cealalta.