| nicoletaaaaaaaaa a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul! Sunt cu un baiat de 16 ani iar eu am 14, suntem impreuna de aproape 2 saptamanii. dar cand mai iesim prin parc nu ma saruta nimic, doar il mai imbratisez eu ca daca nu nu face el nimic, si cand vorbim prin mess imi spune ca vrea sa ne pupam, dar cand ne vedem nu face ce spune, mentionez ca este mai tupeist nu e genu sa fie timid.

7 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Ai 14 ani? N-ai examenul anul asta? Pune mana pe carte si lasa vrajelile cu badboys de 2 lei, daca nu te saruta nu inseamna ca nu te iubeste, poate nici n-a avut primul sarut, ii e teama. Daca esti asa curajoasa, initiaza cu anumite gesturi, dar anul asta las-o moale cu prosteala, ai de munca sa iei capacitatea.

| nicoletaaaaaaaaa explică (pentru m1dn1gh7):

Peste cateva luni fac 15 ani si sunt la liceu, si a avut primul sarut!

| En3Rgi a răspuns:

Daca era "tupeist" cum spui tu, te saruta, simplu. E timid, fai tu primul pas daca vezi ca el nu poate.

| nicoletaaaaaaaaa explică (pentru En3Rgi):

Dar el de genu lui este tupeist. eu il stiu de mai mult timp. el mereu spune ceva si nu face. si as vrea sa stiu daca ma iubeste.

| En3Rgi a răspuns (pentru nicoletaaaaaaaaa):

Asa vrea el sa para ca e tupeist dar in sinea lui stie ca nu e.Asta e in cazul unora se dau drept alte persoane ca sa dea bine in vazul lumii.Si clar nu te iubeste..serios sunteti mici el 16 tu 14 si vorbesti de iubire? Sa fim seriosi laughing inca nu ai trecut prin suferita si etc..nici nu ar trebui sa te gandesti la chestii de genu la varsta ta fara suparare.

| nicoletaaaaaaaaa explică (pentru En3Rgi):

Fac 15... vrei sa spui ca la 16 ani nu poate sa ma iubeasca?

| Elenna431 a răspuns:

Încearcă să faci tu "primul pas"(adică să îl săruți) și dacă te respinge înseamnă că nu te iubește.
Nu aștepta să facă el ceva că îți pierzi timpul.