| danutzyka a întrebat:

Deci sa va spun:prietena mea a fost cu un baiat si s-au despartit eu pe vremea aceea eram doar prietena cu baiatul acela nimic mai mult si am vb cu el si mi-a spus sa vb cu prietena mea si sa o conving ca ei doi sa se impace, m-am dus la ea am implorato sa se impace si mai multe chestii iar ea mi-a zis ca nu mai vr sa fie cu el si vrea sa fie libera asa, dupa ce ei s-au despartit eu m-am intalnit deseori cu baiatul acela am vorbit si pana la urma am devenit iubiti eu il iubesc pe el si el pe mine asa iar prietena mea ma uraste acum si imi zice ca i-am furat iubitu dar ce vina am eu eu doar am fost la ea si am implorato sa se impace dar ea nu a vrut.Am stat cu baiatul acela 2 luni iar parintii mei au aflat si nu au fost de acord cu relatia noastra si ne-am despartit dupa cateva zile prietenul meu sa impacat cu fata aceea chiar daca nu tinea la ea dar in timpul acela el ma intreba deseori daca mai avem vreo sansa sa fim impreuna dar eu i-am zis ca nu stiu ca nu mai vreau sami supar parintii asa si fata aceea se da acum mare in fata mea ca ea sa impacat cu fostul ei prieten si ma face sa ma simt prost si geloasa in acelasi timp ea ma uraste din tot sufletu iar acum si eu am inceput sa o urasc pe ea deoarece face chestii de astea si in timp ce eram cu iubitul meu ea mereu a incercat sa ne desparta spuneti-mi va rog ce sa fac ca eu il iubesc pe baiatul acela si el pe mine ce sa fac sa ma impac cu el sau sa nu ma impac si sa nu imi mai supar parintii? va rog spuneti-mi! sa fac si eu cum a facut ea si sa ii despart?

9 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Impacate cu el e vina prietenei tale din cauza egoului ei urias ce vina ai tu daca ea a zis ca ''si asa nu tinea la el'' care ii e problema daca esti tu cu el?
sa te urasca inseamna ca nu a fost o prietena adevarata daca te uraste din cauza asta cele mai bune prietene/prieteni nu tin cont de asa ceva astfel incat sa strice o prietenie din cauza la o fata/la un baiat

| danutzyka explică (pentru AlinKun):

Da ca mie chiar mia si zis ca nu tine la el sta cu el numai ca sa se afle in treaba dar eu nu i-am spus baiatului respectiv de chestia asta ca nu am vrut sai stric relatia ca mie nu prea imi place sa ma bag asa intre oameni

| dedeexde a răspuns:

Este destul de greu, dar daca inima a iti spune sa te impaci fa-o pentru tine
parintii tai nu il cunosc, si in plus ei intotdeuna o sa isi apere copilul. plus ca daca nu e asa erioasa relatia adica daca esti f tanara de vreo 14--17 ani, nu o pot numi o relatie care o sa duca la o casatorie.
eu iti zic sa te impaci cu el, sa i zici ca trebuie sa vorbesti cu el si ca tu il iubesti in continuare, ca esti geloasa, trebuie sa spui ce szimti ca sa nu iti fie calcata inima in picioare.
e foarte greu sa iti revii dupa o iubire

| danutzyka explică (pentru dedeexde):

Da el stie ca eu il iubesc si el ma iubeste pe mine si da am 14 ani si nu cred ca se va ajunge pana la casatorie iar parintii mei il cunosc pe baiatul respectiv

| dedeexde a răspuns:

Pai, nu e o relatie serioasa asa ca nu au dc sa se supre pe tine, plus ca totusi ai si tu o inima, oricum pana la urma o sa ajungi sa faci ce vrei tu.
sfatul meu e sa te impaci cu baiatul.
si mai ales daca fata aia comenteaza ceva poti sa i dai replica ca ea nu statea cu el decat sa se afle in treaca si ca acum nu mai are nicio treaba.
sasi vada de treaba ei, nu poti sa i faci neagra viata unui baiat, are si el sentimnte chiar daca sunt niste porci unii dar au sentimente

| valentinamarinamary a răspuns:

Ascultama lasa parinti in pace si spune-le ca n crezi ca ajungeti la casatorie.sau mai sti.in fine. pUNETE CU EL POZTE VA IUBITI nu renunta si n te mai lasa badjocorita de cealalta! Ai sa vezi ca nu gresestiwinkingsper ca ti-am dat un sfat util te pup!

| Maruşca_Diana_1997 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat iar fata aceea a incercat sa va desparta tu poti sa lupti in continuare pentru el iar daca si el te iubeste o sa va impacati.In ceea ce ii priveste pe parintii tai ai putea sa le explicii ceea ce s-a intamplat de fapt si ca nu tu i-ai luat iubitul felei aleia.winking

Sper ca te-am ajutat!winking

| danutzyka explică (pentru Maruşca_Diana_1997):

Da dar parintii mei nu cred ca eu i-am luat iubitul acelei fete ei doar stiu ca am fost cu baiatul acela si nu este de acord cu relatia dintre mine si el si sunt suparati pe mine ca nu le-am spus dar oricum ei nu stiu intreaga poveste u ce zici am eu vreo vina ca am fost cu baiatul acela deodata ce sa dspartit de el...