| Lavinia20 a întrebat:

Deci spuneti-mi si mie ce sa fac sa nu ma mai plictisesccrying
de calculator m-am saturat tv la fel. citit de asemenea. prietene prin apropiere n`am prin oras n`am cum sa ies ca nu ma lasa... si in plus stau la tara... de pimbat singura de nebuna pe strada nu`mi place de iesit in cluburi nu`mi plac
idei ceva va rog multcrying
am 16 ani.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste o carte. N-o sa te mai plictisesti niciodata, fiindca cartile minunate nu se termina niciodata.

| REDSQ a răspuns:

Citeste o carte interesanta cum ar fi "Cei trei muschetari". Intri intr-o lume frumoasa a bunelor maniere din Franta lui Ludovic al XIV-lea, a muschetarilor, a dreptatii facute cu sabia dar si a galanteriilor barbatilor pentru frumoasele domnisoare. Intra in lumea lu Athos, Porthos, Aramis si bineinteles D'Artagnan. Daca nu vrei sa citesti carti atunci poti lua fisiere. mp3 cu Teatru Radiofonic. Eu am asa ceva, si am foarte multe povesti, povestiri, snoave, intamplari, glume. Si cu acest lucru mai uit de plictiseala. Cand nu fac asta, ascult muzica. Cand nu ascult muzica, cant la instrument (vioara, pian). Cand nu cant, fac partituri sau website-uri. Te poti distra de minune cu orice vrei tu. Important e sa nu numeri punctele de pe pereti. Succes!

| adutzz a răspuns:

Pai depinde foarte mult de tine, poti sa inveti o noua limba, sau sa te perfectionezi in ceva la care chiar ai talent. sper ca te-am putut ajuta