| LCD a întrebat:

Deci... stiu de la ai mei k atunci cand m-a nascut mama, asistenta m a prin nu stiu cum de calcai...si acum am crescut...si calcaiul meu are pete. intodeauna are pete vinete...si uneori ma doare f tare. nici nu pot sa pasesc. acum de ex ma doare de 2 zile...am acolo.cand masez simt(cu toate k nu pot sa apas f tare, ma doare prea tare) simt un fel de nodul cv...ma doare... vreau sa merg la un medic... ce medic? si ce imi poate face? ce credeti ca e?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic ortoped. Nu stiu daca are legatura cu asistenta de la nastere, inclin sa cred ca e doar o coincidenta. Nu stiu ce ai, posibil o malformatie a tendonului sau a osului. In mod sigur se poate trata cu succes, probabil printr-o mica interventie chirurgicala.

2 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la medicul de familie va sti unde sa te trimita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MEdicul de familie care iti va da trimitere pentru investigatii, radiografii si asa mai departe
baftahappy