| CowboyxD a întrebat:

Deci sunt baiat am 15ani si 8 luni inaltimea de 180cm cum as putea sa fac sa cresc anul acesta mai repede si mai mult? Adica ca somatotropina sa secrete un numar mai mare de hormoni de crestere...as vrea sa cresc macar pina la 186cm.
P.S. Nu vreau raspunsuri de genu practica basketul, handball, inotul. Vreau raspunsuri de genu alimentatie, un plan de alergari si sarituri in inaltime. Si ce mai stiti voi.
P.S. Mama 1.64 si Tata 1.83. Iarna aceasta am crescut cred eu cu 1cm... ajutati-ma va rog =)

7 răspunsuri:
| CowboyxD explică:

Am in clasa prieteni care au cite 1.83-1.85 si ei vor sa se opreasca din crestere sau dus sa se ocupe cu culturismul...Eu insa m-am apucat de bara. Stau aproximativ cite 2 ore la bara si fac ridicari.Scuzati de greselile ortografice.

| Cristi112 a răspuns:

Doamnee la 15 ani 180 e destul de bun...cat de mult vrei sa cresti?! ai rabdare ai sa cresti ...si desigur sportul de ajuta sa cresti happy

| CowboyxD explică (pentru Cristi112):

Mentionez ca peste 3 luni am 16 si as vrea sa cresc pina la 188 macar =)

| Cristi112 a răspuns (pentru CowboyxD):

Si cate kg ai?

| CowboyxD explică (pentru Cristi112):

63kg si citeodata am dureri in spate...

| Cristi112 a răspuns (pentru CowboyxD):

De cee?

| CowboyxD explică (pentru Cristi112):

Pai nu stiu cand mam masurat ultima data asta a fost cam prinoctombrie aveam 179, 7 acum am 181, 6 nu prea mare rezultat timp de 3 luni