| Anna97854677 a întrebat:

Deci, sunt minora si vreau sa stiu daca e posibil sa-mi fac un cont Paypal, ca sa pot cumpara de pe Ebay samd.
Mama mi-a facut un cont pe numele meu la BCR parca, dar e cont de minor, doar ca sa imi poata puna bani in el si etc, nu pot plati cu el online sau la magazine.
Intrebarea mea e daca pot atasa cardul respectiv pentru a-mi crea un cont Paypal.
Stie cineva?

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu poti!
Trebuie sa fii majora. Daca te uiti pe site-ul paypal la termenii si conditiile utilizarii contului, vei vedea ca pentru a beneficia de serviciile acestui site ti se cere sa ai minim 18 ani.

| Croampa a răspuns:

NU!
Daca esti minor nu ai nici card, nici cont pe Ebay, OLX, eMAG etc.
Si contul de la bcr nu este " card de minori", este o asigurare ( probabil) in care iti pune banii si la 18 ani ii scoti!
Deci nu incerca sa-ti faci cont!
Si oricum, tu realizezi cat ar fi transportul din america in Romania?