| elenushelena6532 a întrebat:

Deci vorbeam intr-o noapte cu niște prieteni pe Discord. Era 00 sau 01 noaptea. Efectiv povesteam întâmplări sau etc. si Mătușa mea a auzit ca vorbesc cu cineva și gen in momentul acela vorbea un băiat. Ea a intrat peste mine și a făcut scandal ca de ce vorbesc la ora asta cu băieți.A zis ca o sa le spună părinților mei (părinții sunt plecați pana in Romania dar se întorc duminica) și puțin mi-e rușine așa … dar as vrea sa le spun eu părinților mei despre ce a făcut sau ce am făcut. Ce ziceți?crying

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-le că cine știe ce inventează și înflorește mătuși-ta

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca traiesti in casa matusii tale.e bine sa respecti regulile ei
Spune-i parintilor tai despre incident si cere-i scuze matusi!

| Nirvanaaa a răspuns:

Spune-le tu mai bine. Ca poate le spune ea, ei se vor supara ca afla de la ea, nu de la tine propriul copil. Poate o sa aibă tendința sa înflorească situația așa ca mai bine previi și le spui tu când vorbesti cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura problemă aici e ora. Dacă terminai povestirile pe la ora 22 sigur nu-ți zicea nimic. Altă dată așa să faci. Voia și ea să doarmă.

| isemilia a răspuns:

Spune-el tu mai bine. Vor aprecia sinceritatea.

| FantasyBoy a răspuns:

E dreptul tau sa vorbesti cu cine doresti, la ce ora doresti, insa respecta si codul Bunelor Maniere, nu trezi pe altii facand galagie, nu striga cuvinte injurioase in gura mare, chiar daca nu sunt adresate celor prezenti fizic in casa.