| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau să discut o problemă de a mea care mă preocupă de ceva timp, nu trebuie să știți ceva anume pentru a răspunde doar să-mi dați părerea voastră personală.
Sunt cu un băiat mai mare ca mine cu doi ani dar nu putem fi fericiți din cauza lumii care vorbește mult și fără rost.
Gen voiam să mă văd cu el și nu puteam să ne luăm în brațe că se uita toți la noi și după toată lumea bârfea despre noi. Și aici pur și simplu n-ai unde să stai, n-ai unde să mergi.
De la mine din familie știe doar sora mea care zice să păstrăm distanța când ne vedem.
Lumea mereu va vorbi indiferent de situație și noi avem probleme din cauza lor. Știu că dacă vor afla ai mei nu-l vor accepta din acest motiv nu vreau să le zic de el.
Când ne vedem ne dorim să ne luăm în brațe dar nu putem, prima oară când ne-am văzut nu m-am putut abține și am pus capul pe el și apoi s-au auzit mici vorbe de noi.
În dragoste nu contează vârstă dar mulți nu sunt de aceași părere.
Habar n-am ce să fac cât să stăm așa până la urmă.

Răspuns Câştigător
| Ihdsjfjsjsjfhfsjdjc a răspuns:

Nu trebuie să îți pese de părerile altor oameni. Ai doar o viață așa că trăiește-o cum vrei! Vrei să fii cu el? Fii! Ce contează gura lumii!? Vorbele urâte vin și pleacă. Cum se zice " îți intră pe o ureche și îți iese pe alta". În legătură cu părinții tăi te sfătuiesc să mai aștepți. Încearcă să pari mai responsabilă și mai matură față de ei și poate astfel îi vor da o șansă acelui băiat.
Sper că te-am putut ajuta? MULT SUCCES! ❤️

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce zici că părinții tăi nu l-ar accepta?

| cristimihailov a răspuns:

El banuiesc ca are in jur de 30... iar tu in jur de 14 ani?

| siriusblack98 a răspuns:

Cred ca raspunsul meu sincer si exprimat intr-un mod direct si foarte ''romanesc'' n-ar trece de moderatori.Asa ca ma voi abtine si voi spune doar atat:
Tu ai cumva 12 ani? Sunt foarte sigur ca nici tu si nici el nu sunteti majori. Daca sunteti majori prin cine stie ce minune, e foarte grav un asemenea mod de gandire la o anumita varsta.''Lumea vorbeste'', tu traiesti cu 2-3 persoane, nu cu toata lumea.Lumea poate sa se duca in **** mea.O sa discute si daca iti cumperi adidasi noi.2 Ani diferenta intre voi este fix apa de ploaie. Diferenta de varsta se simte de la MINIM 5-7 ani in sus.

| oinimapierduta a răspuns:

Să știi că lumea critică mult si fara rost... ar putea sa nu va pese efectiv e vorbele oamenilor. E usor sa ralesti un om fara sa stii ce e de fapt înăuntrul lui. Dacă chiar e iubire adevarata, de ce te simti descurajată de parerea altora?