| Marian071 a întrebat:

Deci, vreau sa ma fac politist termin clasa a 9-a dar alt profiliu, stiu ca trebuie sa ai liceul pentru a intra la politie, cum procedez? pot intra la liceul de politie?

Răspuns Câştigător
| Marian071 explică:

Nu poti sa faci Academie fara Liceu. Academia e o Facultate. Deci trebuie sa iei BAC-UL.

6 răspunsuri:
| ɹαℓυ a răspuns:

Nu exista liceu de polite, e doar militar.
Dupa liceu poti merge la Academia de Politie.

| Marian071 explică (pentru ɹαℓυ):

Pai stiu ca trebuie 4 ani daca intru mai fac 3 ani nu?

| ɹαℓυ a răspuns (pentru Marian071):

La ce sa intri?

| Marian071 explică (pentru ɹαℓυ):

La academia de politie

| ɹαℓυ a răspuns (pentru Marian071):

Da. Cei 4 ani de liceu si 3 la Academie.

| Marian071 explică (pentru ɹαℓυ):

Pai si nu pot sa merg la academie si sa fac 4 ani? Zic asa ca in sat la mine se fac 11 clase atat. Eu as zice sa merg la academie stiind ca 1 an de scoala am pierdut. Vroiam sa merg la academie si sa incep din anul 1.

| Marian071 explică (pentru Marian071):

Nu poti sa faci Academie fara Liceu. Academia e o Facultate. Deci trebuie sa iei BAC-UL.