| Cocki a întrebat:

Decii. buna TPU... e vorba de,, fosta" mea prietena (bff), Ea inainte statea cu alta fata din clasa si pe mine nu ma baga deloc in seama asa ca am decis sa imi fac o alta prietena bff, si m-am imprietenit cu o fata cu care ma inteleg foarte bine. Dar acum ea (fosta bff)e foarte suparata, dar eu nu simt sa mai fim prietene ce sa >fac? imi reproseaza multesad Dau funda

Răspuns Câştigător
| alinoovsky a răspuns:

Salutare! Eu cred ca tu nu intelegi exact ce inseamna BFF-Best Friend Forever. Dupa parerea mea prietena cea mai buna, n-ar trebui sa o schimbi asa usor.Prietenii adevarati se gasesc greu in ziua de azi.Eu cred ca niciuna dintre fete nu-ti este bff. Cu Cea mai buna prietena ar trebui sa ai o relatie stransa, sa fiti sincere una cu alta, sa aveti incredere una in alta si sa va ajuati una pe alta.Cred ca deocamdata nu ai gasit acea buna prietena, careia sa-i poti spune totul.In schimb impacate cu fosta ta "bff" si incearca sa va intelegeti bine,dar daca tu nu vrei sa-i mai fi prietena, nu-i purta pica, fi cu ea ca o simpla colega. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cert este un lucru. Fiecare dintre noi nu este limitat sa isi faca un anumit numar de prieteni, prin urmare putem avea oricati.Ar trebui sa ii explici fostei tale prietene ca nu are de ce sa fie suparata sau sa se ingrijoreze. Daca ti-ai facut o alta, asta nu inseamna ca nu mai e loc si de mai multe. In timp, din cercul tau de prietene, in functie de cum te vei intelege cu fiecare dintre ele, tu esti singura care poti sa spui care este cea mai buna prietena.Succes!

| Cocki explică:

MULTUMESC asiguratorul, mai dati raspunsuri ca sa dau funda

| totElodia a răspuns:

Cati 10 ani ai?