| Gabriela1708965 a întrebat:

Deciiii cum voi ca adolescenti va faceti prieteni pentru ca eu nu am unde si cand sa imi fac prieteni si urasc asta, dar nici macar online nu am sad

Răspuns Câştigător
| GabyCls22 a răspuns:

Cel mai usor si rapid este sa-ti faci prieteni/prietene dintre colegele din clasa, sau vecinele de langa casa ta.

4 răspunsuri:
| AlaSwek a răspuns:

Salutare Gabriele.
Deci, ca să legi prietenii, nu trebuie să stai în casă, trebuie să ieși afară, frumos, cu o minge de basket sau de fotbal si te duci si te joci. Altii vor veni la tine si te vor întreba dacă pot juca si ei, si uite asa legați prietenii.
Totul depinde de tine, cel puțin să îți petreci timpul afara si nu p acas

| Gabriela1708965 explică (pentru GabyCls22):

Intr-adevar am 2 cei mai buni prieteni din clasa dar simt nevoia sa ma detasez de ei cate o data si la mine in bloc stau numa copii de 6 7 ani si nu prea orezint interes

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriela1708965):

Eu spun sa apreciezi ce ai, nu sa-ti cauti prieteni noi, fiindca vor afla si vei ramane si fara astia.

| GabyCls22 a răspuns:

Bună,îmi poți da insta-ul tau, și putem fi prieteni dacă dorești?