| tiffanylor a întrebat:

definitia dragostei dupa parerea voastra. fundahappy

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Cuvintele sunt prea sărace pentru a putea defini - dragostea.
Dragostea se simte și se arată prin fapte.
După părerea mea, dragostea trece dincolo de rațiunea umană!

| Wehes a răspuns:

Dragostea este un miracol acordat ca un dar minunat şi pentru care ar trebui să mulţumim în genunchi, fără a-i cere să dureze mai mult decât îi este dat.

| tiffanylor explică (pentru Wehes):

Usor incomplet, dar foarte frumos

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Dragoste= acel sentiment care te face să trăiești pentru 2...

| GЯingo a răspuns:

Dragostea e foc. Dar dacă îţi va încălzi inima sau îţi va arde casa, nu poţi şti niciodată.