| biancamaria1998 a întrebat:

Deși uneori îmi este foame, nu vreau sa mananc. Mama se chinuie sa-mi facă mancare gătită, fast food-uri nu prea mananc dar mananc foarte multe porcarii: chipsuri, dulciuri, beau foarte multe sucuri acidulate și neacidulate, cafele, energizante și mai ales fumez o grămada de țigări pe zi. Mereu mama mi-a spus ca o sa ajung sa ma îmbolnăvesc și n-o sa ma mai pot face bine dacă nu mananc mancare, fructe, legume și dacă am sa continui sa consum acele prostii. Cum as putea face sa am pofta de mancare? Ma simt și foarte rău, am anemie, câteodată îmi este foarte rău din cauza asta. Ce ar trebui sa iau ca sa am pofta de mancare sau ce ar trebui sa fac? Ma simt și foarte slăbită nemâncand și consumând toate porcăriile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apa si fructe in locul la dulciuri

| mgtow a răspuns:

Daca mergi la analize o sa vezi nivelul de zahar si colesterol ridicat, mai incolo o sa simti mancarimi la picioare si maini apoi o sa iti administrezi zilnic antialergice sub forma de pastile pentru ca te va manca pielea si iti apar zone rosii pe tot corpul. Dupa diabetul care e cel mai periculos. Esti la timp sa te lasi de ele... macar mananca salate care vin ambalate direct alea nu strica

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu mai mananci o perioada... o sa ai pofta de mancare big grin
Si daca faci miscare. Miscarea si efortul duc la pofta de mancare + o gurita de vin langa masa big grin

| Catrice a răspuns:

Renunță la fumat, știu multe persoane care nu aveau pofta de mâncare din cauza fumatului și le-a revenit pofta după.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te gândești la sănătatea ta schimbă-ți stilul alimentar.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai risti sa te imbolnavesti pentru ca dulciurile si cipsurile nu au nutrienti ci doar iti umplu stomacul. Organismul tau are nevoie de nutrienti si trebuie sa mananci fructe, legume, carne, produse lactate etc. Nu neaparat toate in aceeasi zi. Si dulciurile nu tin de foame, de aceea ti se face foame in timp scurt. Incearca macar sa mananci mai putine prostii