| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza un om ajunge intr-o perioada destul de scurta sa nu mai simta niciuna dintre emotiile pe care le simtea si inainte cu cateva luni de exemplu?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Problemele vietii necaz & suparare

| Simpatic a răspuns:

De la psihic sunt probleme psihice pot fi depresive sau de alta natura

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Auto protecție.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acomodarea.

| Catrice a răspuns:

Maturizare.
Autocontrol.
Depresie.
Și altele de ordin psihic.

| Nemessys a răspuns (pentru Catrice):

Altele cum ar fi?

| Catrice a răspuns (pentru Nemessys):

Posibile traume.
Nu mai am inspirație pentru a-mi aminti mai multhee hee

| Endoryus a răspuns:

Devii sociopat de la "traumele" suferite din cauza internetului sau ce?

| Nemessys a răspuns (pentru Endoryus):

Ce vrei sa spui mai exact?

| Endoryus a răspuns (pentru Nemessys):

Nu te prinzi ca fac misto sau trebuie sa fiu mai direct?

| Nemessys a răspuns (pentru Endoryus):

Eu m-am prins dar speram ca o sa spui ceva mai detaliat și folositor.

| Endoryus a răspuns (pentru Nemessys):

Ma poti condamna? Nu e zi sa nu vad vreun destept care devine "sociopat" ca nu are prieteni, Instagram, iubita, BMW, milioane in cont, ca maica-sa nu ii zice ca il iubeste, ca a calcat descult pe o jucarie etc. Nu prea imi mai vine sa iau in serios intrebarile de genul. Orice ca sa para ei mai diferiti/speciali. La o intrebare ca a ta mai sus, daca vrei sa iau subiectul in serios, pai ce ar mai conta motivul? Nu schimba nimic. Nu schimba prezentul, nu schimba viitorul ( "raul" e deja facut, ce mai conteaza ). Conteaza ce faci tu acum cand ti-ai dat seama ca ceva nu mai este ca inainte.

| Nemessys a răspuns (pentru Endoryus):

Stai putin, am zis eu ca e vorba de mine? laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Nemessys):

Nu vorbeam de tine, ci la modul general.

| Seba2013 a răspuns:

Lasi loc la interpretare, insa eu iti dau un raspuns din perspectiva apatiei.
Acel om nu ca nu simte emotii, ci doar prefera serenitatea in loc de perturbare sau virtutea in loc de viciu. Anxietatea si stresul nu sunt indispensabile ci sunt dispensabile. Ele sunt relative, nu se pot numi necesare ci superfluue sau indiferente.
El prefera sa fie ca o piatra care se determina cu propia lumina. Privitul sau presiunea altora nu il mai afecteaza. El nu se mai adapteaza la etica lor. Etica lui e cea a libertatii, nu il mai intereseaza privitul altora. Deci pe noi ne pot poseda emotii necorespunzatoare nu ca nu am simti emotii corespunzatoare.
Daca te referi la deziluzionare, poate sa fie din cauza obstacului. Sau diparitia efectului chimic, etc. Pe partea asta ii las pe altii sa raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că e instabil emoțional.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apatie,imaturitate emotionala,instabilitate emotionala, modificari hormonale, depresie, anxietate, traume...
Sau lucruri mai obisnuite(nu ca alea de sus n-ar fi).Pot fi schimbari firesti, provocate de factori externi/interni(nu patologici).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adolescența.

| aimullah123 a răspuns:

Care sunt acele emotii pe care nu le mai simti?