| Gigantulmaro a întrebat:

Din ce se da test la mate pentru a intra la o faculltate de informatica?
Exista cumva vreo facultate unde se invata informatica dar nu este nevoie sa dau test de admitere la mate?
DAU FUNDA, rasbundeti serios!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, matematica este baza intr-o facultate de informatica. fara matematica nu poti face programare, nu stiis a scrii formule si sa le aplici samd.
La informatica se face matematica la greu, de aceea se si da examen la matematica, ca asa intre doar cei care stiu matematica serioasa, nu orice agaeamiu.