| Roman_Luissa_1998 a întrebat:

Din cei care dati bacul anul asta la Istorie, aveți lecțiile predate pana acum? Eu nu prea am lecțiile, decât pana la Autonomii locale, pentru ca profesoara nu prea preda din cauza celor care fac gălăgie(acești indivizi fac pregătire și ii dor în fund de altii), totuși a predat, dar cred ca suntem în urma, n am terminat la instituții, și acum nici nu e în școală, cred ca are concediu. În fine, poate sa mi dea cineva pe Facebook sau pe gmail lecțiile din caietul lor, știu exista net, dar pe net nu sunt prezentate informațiile cum vreau eu, vreau ceva logic și ușor de reținut. Mulțumesc, dau funda.
Adresa de Facebook v o dau după ce răspundeți la întrebare sau
Gmail

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Dacă se predă în ordine cronologică sunteţi în urmă. Ai putea lua legătura cu profa ta, îi poţi spune care îţi sunt grijile în ceea ce priveşte examenul, prin natura meseriei ar trebui să-ţi explice sau să-ţi dea notiţe ( noi făceam ore în plus). E acolo să te înveţe deci, fără frică. Dacă e mult prea dură atunci i-a legătura cu diriginta, sigur te va ajuta.
Te-aş fi ajutat cu cel mai mare drag dacă caietele mele nu ar fi rămas la o fostă colegă (de 2 ani and still counting...bacul l-a trecut cei drept).
Aici ai programa: https://staticlb.didactic.ro/......8764da.png
Ţi-aş sugera să-ţi faci un program şi să înveţi cel puţin două lecţii/predări/conspecte pe care ţi le va da profa pe săptămână. Dacă nu îţi antrenezi mintea la sfârşitul anului vei ceda psihic (mai ales la România postbelică). E multă toceală la uman dar teoretic se trece relativ uşor, 5-ul îl iei dacă eşti atent...pentru notă mare trebuie să munceşti. Mult noroc! happy

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Chiar și dacă profa ta ar fi fost una model, tot nu as avea încredere sa ma bazez pe lecțiile ei pentru bac. Cel mai bine e sa-ti iei o carte de pregătire pentru bac cu sinteze și teste. Dacă știi cartea aia, iei 10.