| florin2192 a întrebat:

"disc boot failure insert system disc and press enter" imi apare asa ceva si nu-s din ce cauza ca pana acum merea fara propbleme pc. am schimbat windowsu "sp3" cand i-am dat restart exact la fel. dupa am bagat win 7 ca na am zis ca poate ii ceva d la windows si exact la fel imi zice "disc boot failure insert system disc and press enter".

n-am umblat la fire inainte sa apara asa ceva.

am schimbat hardu exact la fel imi arata dupa ce reinstalez windowsu si dau restart.

stie careva cauza?

2 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

CD-ul cu Windows nu e butat cum trebuie. Cauta pe fle-list sau pe pirate trrnt, ceva de genu si ia windows ce nu cere fisierul butabil. e un script de 2 kb. uneori daca e in plus pe langa cel al windowsului. nu e de bine si daca nu e ..tot nu e bine. Fa un DVD nou cu windows.

| florin2192 explică (pentru Ambassaderåd):

Pai am incercat mai multe winows-uri si exact asa se intampla.