| Ingridd22 a întrebat:

Diseara este sedinta cu parintii la scoala. Mama nu imi stie toate notele. cum sa i le spun? Adica vreau sa para ca unele le-am luat azi. Dau funda happy

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ai sansa ca azi sa fie ziua care sa schimbe modul in care te vede mama ta.
Sa te vada responsabila si sa fie mandra de tine.
Poti sa mergi la ea si sa ii spui : Mama, mi-a fost teama sa iti spun unele notele insa cred ca e mai corect sa le afli de la mine si nu de la altii.
Stiu ca vei fi dezamagita dar voi face tot posibilul sa nu se mai intample.
Sau, poti sa faci sa para ca unele le-ai luat azi. Si ea se va simti dezamagita de tine si rusinata.
Ea va simti, orice ii spui tu, cu atat mai mult cu cat e mama. Dar poate simti parere de rau si mandrie. Sau poate simti dezamagire si rusine.
Tu alegi.

| irina20 a răspuns:

N-ar fi indicat sa minti. Oricum la sedinta v-a afla si notele si data cand le-ai luat.Mai bine spune-i inainte ce si cum sa nu aiba vreun soc si sa vina acasa nervoasa. Cere-ti scuze si spune-i!

| selfie a răspuns:

Ca ai luat un x la o materie, un y la alta si ca ti-o adus 2-3 teste azi laughing La mine le afla ea, nu ii spun eu (chiar daca ma cearta dupa) laughing