| eliaclodia a întrebat:

Doare? De ce oare doare? Unde simti ca doare?

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Uneori, datorita nostalgiei. Dar imi trece repede.

| Kaℓi a răspuns:

Era si un banc... cu unul care merge la medic si-i spune: "doctore, daca apas aici (si se apasa cu degetul pe frunte), ma doare! daca apas aici (si se apasa cu degetul in piept) la fel ma doare! daca apas aici (si se apasa cu degetul in abdomen) iar ma doare... ce am?"

Iar medicul ii raspunde: "Degetul rupt!"

| thewomaninwhite a răspuns:

Uneori...pentru ca suntem oameni si avem sentimente depinde din partea cui vine aceasta durere

| DiamantulAuriu a răspuns:

Da pentru ca asa este dat de la bunul Dumnezeu fiecaruia dintre noi sa simtim viata

| Stresanta a răspuns:

Da. Pentru ca daca nu te-ar durea ar insemna ca nu simti esenta vietii. Peste tot, nu e un punct fix, pentru ca daca ar fi ai putea sa il vindeci, iar atunci nu ar mai fi farmec.

| eliaclodia explică (pentru Stresanta):

Adica urmaresti endorfinele? Poti sa mananci si ardei iute.Infinity chilly.

| Cairo a răspuns:

Depinde ce te doare...

| MrChocolate a răspuns:

In piept burta si cap.